UA

 0-800-305-335 Безкоштовно по Україні

 •  0-800-305-335 Безкоштовно по Україні
 • (066) 561 28 06
 • (067) 325 93 60
 • (050) 558 97 58
 • (050) 472 80 48
 • (067) 622 57 83
 • (063) 515 21 33
 • (099) 566 59 98
 • (067) 958 79 52
 • (067) 266 44 35
 • (050) 470 54 44
 • (098) 034 69 27
 • (050) 422 27 28
 • (066) 940 04 60
 • (050) 263 48 66
 • (050) 326 21 49
 • (067) 622 57 84
Корисна інформація

Словник мебляра, корисно завантажити, наші дилери і т.і.

Клієнту

Дилери Корисно завантажити Наші вакансії
Про виробників

Детальний опис брендів-виробників продукциї каталогу

Клиєнти про нас

Ми будемо раді будь-якому вашому відгуку

Замовити
Каталог 2015

Повний каталог продукції з доставкою

Що потрібно знати про меблеві ручки?

Ручки меблеві відносяться до функціональної, або лицьової, фурнітурі для меблів. Основне призначення кожної меблевої ручки - забезпечити зручну взаємодію людини з меблями, адже тільки за допомогою ручок можна відкривати і закривати дверцята меблів.

Меблевих ручок сьогодні просто не злічити. Щоб звичайний покупець міг хоч якось орієнтуватися в цьому достатку, меблеві ручки об'єднуються в цілі колекції за певною ознакою.

За типом конструкції ручки для меблів бувають статичного типу і рухливі. Ручки статичного типу повністю позбавлені рухомих частин. Таких ручок більшість, і всім нам вони добре знайомі. У ручок рухомого типу статична тільки та частина, якій ручка кріпиться до гарнітуру. У свою чергу, до цієї частини на спеціальному шарнірі кріпиться деталь типу підвіски, яка, природно, може рухатися. Такі ручки здатні створити витончений стиль меблів з натяком на старовину.

Ручки меблеві - цей якраз той елемент меблевої фурнітури, для якого дизайн займає чи не першорядне місце. Воно з'явилися одночасно з появою шаф - для зручності користування шафою, і дуже швидко стали важливим елементом декору. З їх допомогою можна створити в своїй кімнаті певний настрій, стиль - як мінімалізм, так і гучну химерну стилізацію під ампір. У наш час у виборі меблевих ручок головує саме мінімалізм, проте він не має нічого спільного з одноманітністю і нудьгою. Так, в більшості сучасних квартир ви не побачите на ручках завитків, але сама форма ручки може бути навіть дуже різноманітною. Тим більше що тут дизайнери не слідують строгим класичним канонам щодо симетрії, тому в результаті виходять дуже цікаві рішення.

Меблеві ручки виготовляються з різного матеріалу - знову ж таки, щоб задовольнити запити по створенню того чи іншого стилю. Класичними є дерев'яні та металеві ручки. Саме з дерева і металу починається багатовікова історія меблевих ручок. Ці матеріали актуальні й донині, особливо на тлі загального напрямку останніх десятиліть - єдність з природою. Погодьтеся, пластикова ручка, така популярна останні півстоліття, ніколи не буде виглядати «натурально», хоча у функціональності їй, безумовно, не відмовиш.

Пластик має такі сфери застосування, де дерево і метал не підходять. Взяти, приміром, дитячі меблі. Тільки пластик здатний створити веселу атмосферу дитячих меблів, будучи вельми податливим матеріалом.

Величезною різноманітністю радує також форма меблевих ручок. Чого тут тільки немає! Ручки-кнопки, ручки-скоби, ручки-планки, ручки-рейлінги, ручки-раковини, фальові ручки ... Кожен вибирає те, чим буде зручно користуватися саме йому. Тут все залежить від особистих уподобань. Комусь сподобаються ручки-кнопки, а хтось їх взагалі не сприймає, що абсолютно не зменшує їх переваг. У виборі форми ручки важливо виходити з функціоналу: наприклад, ручку-фаль, або фалевую ручку, із замком, який відкривається поворотом ручки або натисканням на неї, нераціонально використовувати на тих предметах меблів, які відкриваються і закриваються багато разів за день. Ще одна цінна рекомендація, якщо ви обираєте ручки однієї форми, але різного розміру. Для зручності користування, а також для приємної візуальної картинки, важливо, щоб ручки були різні за величиною не менше, ніж на 20%.

Ручки меблеві виготовляють також з такого звичного для нас матеріалу, як скло (ручки виходять, безумовно, тендітні, зате дуже витончені і ніжні). Крім того, бувають ручки зі вставками зі шкіри або тканини - для особливих гурманів. Як видимо, вибір ручок дуже великий - як по дизайну, так і за матеріалом.

Меблеві ручки прикріплюються до меблів одним із двох способів: на клей або гвинти. Безумовно, кріплення за допомогою гвинтів є надійніше - його і використовують у більшості випадків. Якщо ручка буде виконувати виключно декоративну функцію або функціональне навантаження на неї дуже легка, в такому випадку можна використовувати клей.

На що ще важливо звернути увагу при виборі меблевих ручок? Безумовно, важливий такий параметр, як зусилля, що прикладається людиною для відкриття дверцят. Уявіть, що у вас на дверцятах встановлена ​​ручка-кнопка діаметром 10 мм - витончена, гарна, але надзвичайно незручна! Щоб відкрити дверцята або висунути ящик за допомогою такої ручки, вам знадобиться докласти достатні зусилля, ніж, якби ручка була ширше. Відповідно, стежте, щоб розміри ручок відповідали розмірам меблевих комплектуючих, для яких вони редназначени. Все має бути пропорційно, тоді і функціональність не постраждає.

Насправді важливо буквально все: і ширина дверцят, і розмір висувного ящика, і висота, на якій буде перебувати ручка, і місце розташування самого ящика в загальній структурі меблевого гарнітура. Враховувати необхідно все. Але не лякайтеся: досвідчені дизайнери і проектувальники меблів знають всі ці нюанси до найдрібніших подробиць і допоможуть вам зробити правильний вибір

В цілому, вибір меблевих ручок залежить від дизайнерського напрямку, в якому виконані меблі, а також від вимог покупця до функціональності і його уявлень про зручність користування тим чи іншим типом ручки. Але, відповідно до стандартів, ручки повинні бути ще й безпечними, до них пред'являються досить жорсткі вимоги. Виробник повинен дати гарантію безпечного використання його ручок. Про це теж не завадить знати нам, звичайним покупцям.