UA

 0-800-305-335 Безкоштовно по Україні

 •  0-800-305-335 Безкоштовно по Україні
 • (066) 561 28 06
 • (067) 325 93 60
 • (050) 558 97 58
 • (050) 472 80 48
 • (067) 622 57 83
 • (063) 515 21 33
 • (099) 566 59 98
 • (067) 958 79 52
 • (067) 266 44 35
 • (050) 470 54 44
 • (098) 034 69 27
 • (050) 422 27 28
 • (066) 940 04 60
 • (050) 263 48 66
 • (050) 326 21 49
 • (067) 622 57 84
Корисна інформація

Словник мебляра, корисно завантажити, наші дилери і т.і.

Клієнту

Дилери Корисно завантажити Наші вакансії
Про виробників

Детальний опис брендів-виробників продукциї каталогу

Клиєнти про нас

Ми будемо раді будь-якому вашому відгуку

Замовити
Каталог 2015

Повний каталог продукції з доставкою

Що таке меблева фурнітура?

Якщо говорити про меблі в цілому, то її різноманіття просто вражає уяву. За одним тільки призначенням можна виділити більше двох десятків видів меблів - офісні, дитячі, садові, комп'ютерні, а також меблі для кухні, спальні, передпокою, вітальні, ванної - і це далеко не повний перелік меблів, вироблених як у нас в країні, так і за кордоном. При цьому, кожен з перелічених видів меблів розрізняється ще й по конструкції, способу збирання, матеріалу, що використовується при її виготовленні, видам обробки і іншим якостям. Але, незважаючи на настільки строкате розмаїття, всі види меблів об'єднує те, що жоден предмет, будь це стіл, стінка або шафа, неможливо зробити без використання спеціальної меблевої фурнітури. Так що ж таке меблева фурнітура?

Меблева фурнітура - це цілий ряд допоміжних матеріалів, що застосовуються при виробництві меблів. Цей ряд налічує не один десяток тисяч найменувань. До них можна віднести різні петлі, шпінгалети, ручки, гачки, направляючі, запірні механізми та інші пристрої, що дозволяють забезпечити нормальне функціонування меблів, наприклад, відкривання, замикання і фіксацію дверцят або трансформацію дивана. І для того, щоб це функціонування здійснювалося належним чином, до меблевої фурнітури пред'являється ряд певних вимог, основним серед яких є точна відповідність затвердженим європейським стандартам.

Меблева фурнітура на сьогоднішній день представлена ​​в досить широкому асортименті, і, для того щоб якимось чином систематизувати все це, існує певна класифікація фурнітури. Основу цієї класифікації становить поділ всієї меблевої фурнітури на лицьову і кріпильну. Тут назва груп меблевої фурнітури говорить сама за себе. Так, до лицьової фурнітури відноситься фурнітура, розташування якої передбачено з зовнішньої або внутрішньої сторони меблів, переважно з метою виконання декоративних функцій. Наприклад, карнизи, завершальні все горизонтальні виступи меблів, ручки для відкриття дверок, різні площинні та об'ємні декори і т.д. Що стосується кріпильної меблевої фурнітури , то до неї ставиться все те, за допомогою чого здійснюється роз'ємне, нероз'ємне і рухоме з'єднання окремих деталей в єдине ціле, згодом що називається предметом меблів. Сюди входять стяжки, петлі, кронштейни, утримувачі та інші елементи.

Існує також досить об'ємна внутрішньогрупова класифікація меблевої фурнітури. У її основу покладені конструкційні особливості тих чи інших виробів. Візьмемо, наприклад, звичайні меблеві петлі, використовувані для навішування дверок. Незважаючи на те, що всі вони виконують одну й ту ж функцію, тим не менш, вони розрізняються за типом кріплення, величині кута відкриття, конструкції і т.д. Або ж звернемо увагу на меблеві ручки. Якої вони тільки не бувають форми: ручки-скоби, ручки-підвіски, ручки-кнопки, ручки-планки, ручки-раковини, не кажучи вже про різноманітність застосовуваних матеріалів.

Не секрет, що меблева фурнітура грає не останню роль в міцності і надійності зібраних виробів, а, відповідно, і сама повинна мати аналогічні якості. Тому для виготовлення якісної меблевої фурнітури використовуються такі матеріали, які відповідають всім фізичним і механічним вимогам. Найчастіше це високоякісні метали, пластмаси, а також, залежно від призначення меблів, всілякі їх поєднання. Також часто деякі декоративні елементи, пов'язані з лицьової меблевої фурнітури, можуть бути виконані з кераміки, деревини, скла і деяких інших матеріалів.

Безумовно, з року в рік асортимент меблевої фурнітури поповнюється новими більш досконалими видами і моделями, які дозволять зробити меблі більш комфортними і зручними в експлуатації. Так, наприклад, все частіше при купівлі меблів, замість звичних всім п'ятникових або карткових петель, можна побачити шарнірні, а замість звичайних пластмасових ручок - справжні витвори мистецтва, виконані з різних металів і інкрустовані різними намистинами, камінням і т.д. Поза всяким сумнівом, така меблева фурнітура не тільки дозволить відкрити і закрити дверку або витягнути ящик, а й стане справжньою прикрасою будь-якого інтер'єру.