UA

 0-800-305-335 Безкоштовно по Україні

 •  0-800-305-335 Безкоштовно по Україні
 • (066) 561 28 06
 • (067) 325 93 60
 • (050) 558 97 58
 • (050) 472 80 48
 • (067) 622 57 83
 • (063) 515 21 33
 • (099) 566 59 98
 • (067) 958 79 52
 • (067) 266 44 35
 • (050) 470 54 44
 • (098) 034 69 27
 • (050) 422 27 28
 • (066) 940 04 60
 • (050) 263 48 66
 • (050) 326 21 49
 • (067) 622 57 84
Корисна інформація

Словник мебляра, корисно завантажити, наші дилери і т.і.

Клієнту

Дилери Корисно завантажити Наші вакансії
Про виробників

Детальний опис брендів-виробників продукциї каталогу

Клиєнти про нас

Ми будемо раді будь-якому вашому відгуку

Замовити
Каталог 2015

Повний каталог продукції з доставкою

Присадка петель

 

Які бувають меблеві петлі?

Петлі для ДСП, петлі для скла та інші види петель: барні, рояльні, ламберні і т.д. Ми розглянемо присадку стандартних петель для ДСП. 

Під «присадкою петлі» прийнято розуміти послідовність операцій по кріпленню петлі на фасаді (дверцятах) меблів. Як правило, мова йде про т.зв. четирехшарнірних петлях, як найпоширеніших при виробництві корпусних меблів. Для кріплення чотирьохшарнірної петлі на фасад, необхідно з тильного боку фасаду виготовити спеціальне посадкове місце - глухий отвір певного діаметру і глибини. Про те, як правильно присадити меблеву петлю із застосуванням мінімального набору ручного інструменту піде мова в цій статті.


Чотирьохшарнірна петля (вид з боку кріплення).

Необхідний інструмент:

 1. Будівельний куточок (косинець).
 2. Олівець.
 3. Кернер (не обов'язково).
 4. Свердло по металу діаметром 2 мм (не обов'язково).
 5. Свердло Фостнера діаметром 35 мм (або 26 мм для зменшених петель).
 6. Електродриль.

Свердло (фреза) Фостнера - вельми поширене оснащення, застосовується для виконання глухих (ненаскрізних) отворів в м'яких матеріалах. При покупці свердла Фостнера, для присадки меблевих петель, необхідно звертати увагу на кілька моментів. По-перше, голка (центральний гострий кінчик) свердла повинна бути добре відцентрована. По-друге, свердло повинно мати твердосплавні різці, інакше затупітся дуже швидко. Довжина голки - дуже важливий параметр. Якщо довжина голки буде занадто велика, то виникає ризик просвердлити фасад наскрізь. Якщо ж довжина голки виявиться недостатньою, то свердло (при свердлінні ручним дрилем від руки) буде вести убік. Як правило, довжину голки нового свердла доводиться зменшувати (сточувати) приблизно на 0,5 мм. Професійні (верстатні) свердла Фостнера мають зменшену довжину голки або не мають такої зовсім, так як вони призначені для спеціальних присадних верстатів або обробних центрів, там точність забезпечується іншими засобами. Настійно рекомендується, перш ніж виконувати свердління в фасаді, зробити пробне свердління в аналогічному матеріалі такої ж товщини.

Підготовка.

Поверхня верстата, на якій буде виконуватися присадка, повинна бути рівною, чистою, нековзною. Під фасад можна підкласти, наприклад, лист тонкої гуми, шматок спіненого поліетилену (вид утеплювача) або кілька шарів пакувальної стретч-плівки. Не буде зайвим зафіксувати фасад струбцинами. Не забувайте про особисту безпеку, при свердлінні використовуйте захисні окуляри.

Розмітка отворів.

Це досить відповідальна операція. Від точності розмітки залежить точність установки петлі і правильність її роботи. Приховати невірно просвердлений отвір такого діаметру практично неможливо. На малюнку нижче показані розміри для нанесення розмітки. Особливу увагу слід приділити відступу 21-22 мм від робочої (уздовж якої кріпляться петлі) сторони фасаду. Інший відступ ж (на малюнку праворуч / ліворуч) не настільки важливий в плані точності. Головне, щоб перша і остання петля фасаду (петель може бути і більше двох) розташовувалися на відстанях від 70 до 150 мм від сторін фасаду, суміжних з робочою стороною.


Відступи для розмітки.


Відступ 21 мм.


Відступ 100 мм.


Керніння центру свердління.


Все готово до свердління.

Свердління отвору для петлі.

Перед виконанням свердління, центр свердління рекомендується накернити. Виконувати свердління необхідно на частоті обертання близько 1500 об/хв, занадто високі обороти приведуть до підгоряння матеріалу фасаду, фреза швидко затупітся через перегрів. При свердлінні ручним дрилем, рекомендується виконувати легкі кругові рухи (описують конус з вершиною на голці свердла) малої амплітуди, це дозволить підвищити ефективність вибірки матеріалу. Так як глибина свердління, за великим рахунком, контролюється на око, то час від часу необхідно зупиняти свердління і вимірювати глибину (найпростіше це робити за наявною петлі). Як правило, буває достатньо глибини 12 мм.


Дриль зі свердлом Фостнера діаметром 35 мм.


Свердло Фостнера крупним планом.


Початок свердління.


Свердління завершено.

Кріплення петель на фасад.

Це найпростіша операція. Для її виконання, потрібно вставити петлю в просвердлений отвір, вирівняти майданчик чаші петлі за допомогою кутника, намітити олівцем місця кріплення і, після попереднього керненія та / або засвердлювання (свердлом діаметром близько 2 мм), прикрутити петлю двома саморізами 3,5x16 мм (довжина саморізів залежить від товщини фасаду). Невелику неточність установки (до 1 мм) коригувати не обов'язково. При певному досвіді, петлю можна прикручувати без розмітки, керніння і засвердлювання, а просто по прикладеному косинці.


Установка петлі в отвір.


Вирівнювання по косинці, позначення отворів петлі олівцем.


Керніння отворів. Засвердлювання не виконувалося.Закручування саморізів.


Петлі встановлені на фасад.

Ми розглянули принцип ручної присадки петлі, яку можна виконати навіть в домашніх умовах. Однак, рекомендується присадку петель виконувати на спеціалізованому обладнанні (нехай навіть саморобному), найдоступніший варіант - звичайний свердлильний верстат вертикального типу початкової цінової категорії. Це дозволить істотно підвищити продуктивність праці, знизить ризики псування фасадів.