UA

 0-800-305-335 Безкоштовно по Україні

 •  0-800-305-335 Безкоштовно по Україні
 • (066) 561 28 06
 • (067) 325 93 60
 • (050) 558 97 58
 • (050) 472 80 48
 • (067) 622 57 83
 • (063) 515 21 33
 • (099) 566 59 98
 • (067) 958 79 52
 • (067) 266 44 35
 • (050) 470 54 44
 • (098) 034 69 27
 • (050) 422 27 28
 • (066) 940 04 60
 • (050) 263 48 66
 • (050) 326 21 49
 • (067) 622 57 84
Корисна інформація

Словник мебляра, корисно завантажити, наші дилери і т.і.

Клієнту

Дилери Корисно завантажити Наші вакансії
Про виробників

Детальний опис брендів-виробників продукциї каталогу

Клиєнти про нас

Ми будемо раді будь-якому вашому відгуку

Замовити
Каталог 2015

Повний каталог продукції з доставкою

Порізка та Кромкування

Терміни виконання послуг (дата готовності)

 
Філія Порізка Кромкування
Київ - Куренівка 27.06 27.06
Київ - Ак. Корольова 26.06 26.06
Одеса - Дальницька 27.06 27.06
Одеса - Миколаївська 27.06 27.06
Запоріжжя 24.06 24.06
Житомир 27.06 27.06
Маріуполь - М. Мазая 24.06 26.06
Краматорськ 28.06 28.06

Cловник мебляра

Анодований профіль

Металеве обрамлення фасаду або іншого конструктивного елемента. Для створення особливо ефектного блиску поверхня може бути піддана додатковій поліровці.

Армуючий профіль

Сталевий підсилювальний елемент необхідний для надання необхідної жорсткості конструкції.

Бевелси

Бевелс (бевелі, фацет, фацетні елементи) - це фігурні об'ємні скляні елементи, використовувані при виготовленні вітражів. Бевелс виготовляються з 5 або 6 міліметрового плоского скла з фацетованих (знятою під кутом) крайкою товщиною 1,2 мм. Зовнішня тонка кромка бевелс може так само бути відполірована за бажанням клієнта, що дозволяє використовувати фацетні елементи, як зі свинцевою стрічкою, так і без неї.

Бевелси широко використовуються в оформленні вітражів, дзеркал і кахельної плитки. Завдяки їх застосуванню можна перетворити навіть самий елементарний малюнок вітража - він стане глибоким, об'ємним і більш декоративним. Бевелс може складатися з одного шматочка скла і бути простої форми, а може бути складною комбінацією фігурок, які перетворюють звичайні скла в красивий і оригінальний малюнок. Форми і комбінації фацетних елементів налічують сотні різновидів: від найпростіших ромбів і квадратів до складних комбінацій, які з десятків різних частин.

Прикріплюються фацетні елементи до основи клеєм, зміцненим ультрафіолетовими променями за допомогою ультрафіолетової лампи. Цей метод визнаний, як найсучасніший і успішний. Міцність такого з'єднання перевищує міцність скла, тому що при виробництві застосовується єдине скло. Кожне готовий виріб піддається ретельному тестуванню, щоб забезпечити йому міцність і відмінний зовнішній вигляд.

Вітраж

Фр. “vitrage” – скління, від лат. "Vitrum" - скло. Твір декоративного мистецтва, виконаний з кольорового скла або іншого пропускає світло матеріалу. Вітражі використовують для прикраси вікон, скляних дверей, прозорих перегородок. Світло, проходячи через вітраж, забарвлюється в його кольори й створює особливу емоційну атмосферу в інтер'єрі. Ймовірно тому вітражі з давніх часів використовувалися в храмах. У ранньохристиянських базиліках V-VI ст. вікна заповнювалися найтоншими прозорими пластинами каменю (алебастру і селеніту), які підбиралися з таким розрахунком, щоб скласти красиві орнаменти. У романських храмах Франції та Німеччини в Х-XII ст. з'явилися сюжетні вітражі. Великі багатобарвні вітражі з різноманітного за формою скла, скріпленого свинцевими перемичками, обов'язкова приналежність готичних соборів. Вони зображували релігійні та побутові сцени, розміщувалися у величезних стрілчастих вікнах бічних сторін храму і над центральним входом в круглих вікнах, іменованих трояндами. Таємниче й духовне середовище храму виникло саме завдяки цим випромінюючим світло картинам. В епоху Відродження вітражі повною мірою стають картинами з реалістичною передачею об'єму. Вони створюються як живопис на склі на основі полотен відомих художників (Донателло, А. Дюрер). У XVI в. набули поширення невеликі кабінетні вітражі для прикраси кімнат. У мистецтві модерну відродився інтерес до витражам (Ф. Леже, А. Матісс у Франції, П. Корін в Росії). Сучасні технології дозволяють добиватися різноманітної фактури і різного ступеня прозорості матеріалів, використовуваних для вітражів. Вони успішно застосовуються в оформленні інтер'єрів житлових і громадських будівель

Вітраж. Технологія "Тіффані"

Техніка "Тіффані" - найбільш поширена в наші дні техніка виготовлення вітражів. Була придумана в кінці XIX століття в США Луї Тіффані. При роботі в техніці "Тіффані" кожен шматочок скла обточується, обертається в мідну стрічку, розкладається на кальці відповідно до ескізу і спаюється між собою олов'яним припоєм з обох сторін з іншими елементами вітража. Готовий вітраж покривається патиною. Техніка "Тіффані" дозволяє виготовляти об'ємні вітражі, в яких окремі елементи вітража зроблені опуклими або увігнутими. Це додає вітражу додаткову оригінальність і неповторність. Техніка "Тіффані" дозволяє використовувати більше дрібних деталей, при цьому лінії малюнка на вітражі виходять більш тонкими і витонченими. "Тіффані" дозволяє отримувати міцні, практично нічим не обмежені форми і площини - крім традиційних віконних і стельових рішень, можливі й всілякі предмети декору (вази, світильники і т.д.).

Вітраж. Технологія "CadRam"

З'єднання пензля художника і новітніх комп'ютерних технологій призвело до народження нового напрямку в декоративному оформленні прозорого скла - контурний вітраж за технологією "CadRam". Традиційний малюнок ручної роботи на склі давно відомий своєю красою і ефектом. Але до цього моменту він виконувався вручну. Таким чином, була можливість людської помилки, з великими витратами. Крім того він схильний до знебарвлення і природному зносу. Кардинальна відмінність технології "CadRam" полягає в тому, що використовується не свинцева смужка, а УФ-стійкий, не вицвітаючий і атмосферостійкий полімер, який наноситься спеціальною машиною під управлінням комп'ютера. При цьому малюнок стає більш яскравим і стійким до зносу і атмосферних впливів. Можна отримати полімер практично будь-якого необхідного відтінку при змішуванні з широкою гамою пігментів. Утворені, в процесі нанесення замкнутого контуру, площини заливаються кольоровими полімерними лаками, які після охолодження утворюють на склі шар, який не видаляється. Можна створювати контур будь-якого ступеня складності. Лаки дозволяють передавати величезну кількість відтінків кольору. Матеріали не вицвітають, стійкі до перепадів температури й агресивного впливу зовнішнього середовища і ультрафіолету. По суті, це не імітація класичного вітража, а принципово нова техніка. Все це відкриває перед вітражем широкі перспективи: тепер він стає із сугубо елітарного й штучного предмета розкоші доступним інтер'єрним рішенням.

Внутрішній устрій шафи-купе

Внутрішній простір дорогої шафи формується на основі трьох типових каркасів - стільникові корзини (ящики) і полиці, вішалки і стійки. Стільникові корзини виготовляються з алюмінієвого дроту або сталі з вініловим покриттям і об'єднуються в модулі, виготовляються часто на коліщатках. Таку конструкцію завжди можна зрушити і помістити на її місце щось великогабаритне. Крім цього, стільникові конструкції забезпечують вільну циркуляцію повітря в шафі і дозволяють відразу побачити, де знаходиться якась річ. Найбільш популярний варіант внутрішнього устрою шафи-купе - ящики і полиці з ДСП або пластика. Зазвичай вони пропонуються стандартних розмірів, але для нестандартної, виготовленої на замовлення, шафи можна замовити підходящі конструкції, (в тому числі і для антресолей). Можлива й комбінація ДСП-елементів і сталевих стільникових конструкцій; це - оптимальний варіант у випадку, якщо шафа буде використовуватися не тільки для зберігання білизни. Крім стандартних полиць і ящиків, існує кілька спеціальних пристосувань для зберігання речей, наприклад, механічні або електричні вішалки-ліфти для штанів, сорочок, ременів. Для краваток передбачена електрична турбо-вішалка з підсвічуванням і моторчиком для обертання каруселі, на якій може розміститися більше 70 краваток.

Вставка

Те, чим заповнені двері (дзеркало, ДСП і т.п.). Зустрічаються комбінації різних матеріалів.

Висувний ящик

Вузол виробу у формі короба, призначений для зберігання взуття, білизни та інших предметів побуту. Для висунення з корпусу вироб встановлюється на полозках або направляючих. Передня лицьова стінка висувного ящика завжди є невід'ємною частиною фасаду.

ДСП КАШОВАНЕ

Найбільш дешевий і, відповідно, низькоякісний матеріал. Технологія його виготовлення дуже проста - на ДСП наклеюється текстурная папір і ... все. Текстурний папір може бути гірше вітчизняна або трохи краще імпортна з фініш ефектом (створює враження лакування і тиснення). Кашована ДСП на перших порах виглядає цілком пристойно, але через півроку рік поверхню через низьку зносостійкість все більше стає схожою на шорстку промокашку

ДСП - Деревно-стружкова плита

Листовий композиційний матеріал, виготовлений шляхом гарячого пресування деревних частинок, переважно стружки, змішаних з немінерального походження з введенням при необхідності спеціальних добавок (6-18% від маси стружок) на одно- і багатоповерхових періодичних пресах (0,2-5 МПа, 100 -140 ° С) або в безперервних стрічкових, гусеничних або екструзійних агрегатах. Застосовуються для виготовлення корпусних, м'яких та інших меблів, будівельних елементів, вагонів і у виробництві тари. Плити можуть бути облицьовані шпоном, папером, полімерними плівками, пластиком.

 • Конструкція: за кількістю шарів ДСП підрозділяється на 1-шаровий, 3-шаровий і багатошаровий.
 • Сорт: залежно від критеріїв зовнішнього вигляду плити (тріщини, відколи, фарбування, плями, виступи і поглиблення) плити ДСП діляться на 1 сорт (дефекти не прийнятні крім мінімальних), 2 сорт (допустимі великі дефекти поверхні) і без сорту (кардинальні дефекти поверхні, використовується в будівництві).
 • Зовнішній шар: виділяються плити з мелкоструктурною поверхнею (можливе облицювання полімерними матеріалами), звичайною (застосовується облицювання шпоном) і крупнозернистою (використовується в будівництві).
 • Рівень обробки поверхні: виділяється шліфована і не шліфована ДСП.
 • Клас емісії формальдегіду: за змістом в 100 г сухої плити ДСП вільного формальдегіду виділяються класи Е1 (менше 10 мг), Е2 (від 10 до 30 мг).
 • Щільність: по щільності ДСП ділиться на плиту малої щільності (менше 550 кг / м³), середньої (550-750 кг / м³) і високої (понад 750 кг / м³).

ДВП

Деревоволокнисті плити або (інша назва - Оргаліт) - матеріал, що отримується гарячим пресуванням маси або сушінням деревно волокнистого килима (м'які ДВП), що складається з целюлозних волокон, води, синтетичних полімерів і спеціальних добавок. Сировиною для виробництва ДВП служать перероблені в волокно деревна тріска, дробленка, багаття рослин. У деревну масу додають гідрофобізатори: парафін, каніфоль. Використовується в будівництві, особливо житловому малоповерховому, для огородження та оздоблення, рідше в мистецтві, наприклад, як основа для картин олією. Часто можна зустріти в якості задньої стінки корпусних меблів (шафи, тумби та ін.) Або днища (висувних ящиків, скриньок диванів і ліжок і пр).

Імпост

Профіль, що використовується для розбиття конструкції на частини. Різьблений трикутний або фігурний фрагмент, що оформляє відкритий кут.

Класс Е1

Загальноприйнятий стандарт якості деревостружкових плит, який вказує на безпеку матеріалу. ДСП класу Е1 використовуються для виготовлення меблів для медичних установ. Головний критерій для присвоєння матеріалу класу Е1 служить низький вміст фенолформальдегіда або повна його відсутність

Кромка

Захисний елемент для торцевої поверхні меблевих деталей. Найчастіше для виготовлення кромки використовується пластик. Кромка захищає найбільш вразливі місця меблів від впливу вологи і механічних пошкоджень. Крім цього, кромка виконує естетичні функції, надаючи меблям завершеність.

Кромка ПВХ

Даний матеріал, застосовується для обробки торцевих поверхонь виробів з ДСП, являє собою стрічку з ПВХ товщиною від 2мм. Властивості: так як кромка ПВХ клеїться на торці виробів на спеціальному напів- або автоматичному обладнанні з застосуванням клею-розплаву, вона має підвищену зносостійкість, довговічність і чудово захищає торці виробів від відколів, проникнення вологи і інших пошкоджень, можливих в процесі експлуатації. Існує велика кількість видів кромок текстурованих під цінні породи дерева. Ширина кромки ПВХ дорівнює ширині ДСП, тому при її використанні товщина панелей візуально не збільшується. Кромка ПВХ з П-образним профілем візуально збільшує товщину ДСП. Кромка ПВХ приклеюється до торців панелей ДСП на кромкооблицювальному верстаті за допомогою клею-розплаву, який забезпечує жорстке кріплення кромки до панелі. П-подібний профіль кромки, кріпиться на двосторонній скотч, і в разі необхідності таку кромку легко замінити.

Кромочна стрічка

Застосовується для обклеювання торців виробів з ДСП. Вона забезпечує захист від вологи і перешкоджає випаровуванню просочуючих смол. Завдяки кромочній стрічці вироби з ДСП набувають велику міцність і довговічність.

Ламінована ДСП

Ламінована ДСП (неофіційна, часто використовується скорочення - ЛДСП) - деревно-стружкова плита, вироблена на основі високоякісної ДСП, облицьована при підвищеному тиску і температурі стійкою меламіновою плівкою і покрита спеціальним лаком, стійким до вологи та механічних пошкоджень. Ламінування забезпечує гарний зовнішній вигляд, високі споживчі якості і підвищує фізико-механічні властивості. Ламінована ДСП не вимагає подальшої обробки і широко застосовується для виробництва меблів.

Ламінат

Захисно-декоративне покриття. Має багатошарову структуру: лицьовій декоративний шар з паперу, однотонний або імітує різні текстури; захисний шар з смоли меламіну. Ламіновані вироби мають високі декоративні якості і більш стійкі до негативного впливу навколишнього середовища.

Меблі

Предмети для сидіння, лежання, розміщення речей і інших потреб побуту

Мебляр

Той хто сам робить меблі. Майстер, що виготовляє меблі; працівник меблевого виробництва.

МДФ

Деревоволокниста плита середньої щільності (англ. Medium Density Fiberboard) — плитний матеріал, що виготовляється методом сухого пресування дрібнодисперсної деревної стружки при високому тиску і температурі. В якості сполучного використовуються карбамідні смоли, модифіковані меламіном. Це забезпечує дуже низьку емісію формальдегіду, порівнянну з емісією натуральної деревини (клас емісії формальдегіду — Е1).Промислове виробництво МДФ було розпочато в США в 1966 році. В Україні випуск був початий тільки в 2011 році. Лідером по виробництву МДФ в світі є Китай..

Меламін

Ламінуюче покриття для різних виробів, в тому числі плит ДСП. Складається з декількох шарів паперу, просоченого смолою меламіну. Захищає плити від впливу вологи і дрібних механічних пошкоджень. Володіє високими декоративними якостями, оскільки дозволяє створити гладку або структурну поверхню з будь-яким принтом. Кромка меламіну використовується для захисту торцевих поверхонь плит.

Меламінова кромка

Як правило багатошаровий папір, просочений смолою меламіну. Використовується для облицювання торцевих частин деталей.

Молдинг

Торцева обробка плити матеріалом кромки складної форми з деревного масиву.

Натуральний ротанг

Пальма ротанга, являє собою тропічну ліану, головна перевага якої полягає в тому, що на відміну від вербової лози або бамбука вона має вельми гладкий стовбур, значну довжину (до 200 м) і рівний діаметр, який часто перевищує 70 мм. Деревина цієї пальми має тришарову структуру і складається з дуже міцної кори, порівняно більш м'якого і пористого середнього шару і, нарешті, вельми твердої серцевини. Ротанг звичний до перепадів температури і тиску, що важливо для наших кліматичних умов. Ротанг вільно гнеться, а при відповідній обробці парою може приймати практично будь-які форми, що задаються дизайнером. Меблі, виготовлені з ротанга, виглядають витончено і мають мінімум стиків, що служить гарантією її міцності. Легкі, ажурні крісла спокійно витримують вагу до 500 кг. Плетені меблі мають багатовікову історію. Але, як і в далекій давнині, у виробничому процесі її виготовлення превалює ручна праця. Остання обставина поряд з природними властивостями ротанга якраз і створює той неповторний зовнішній вигляд, що додає особливий затишок будь-якого інтер'єру, оформленому як в сучасному, так і в класичному стилі. Традиційно плетені меблі встановлюють в соляріях, верандах, двориках. Окремі предмети добре вписуються в спальні, вітальні, камінні кімнати. В даний час ротангові меблі поповнилася сучасними і навіть авангардними колекціями. Популярність ротангових меблів настільки велика, що багато традиційних виробників корпусних меблів все частіше використовують в своїх серійних моделях декоративні вставки з ротанга.

Опора

Вертикальний елемент, що підтримує який-небудь виріб, і передає навантаження від цього виробу на нижню горизонтальну поверхню - фундамент (основу).

Відбійник

Довга полиця ДСП, зазвичай шириною 100-120 мм, яка кріпиться до стіни на висоту всієї шафи, емітуючи зовні бічну панель, скрашуючи нерівності стіни і оберігаючи від удару двері об стіну.

Відповідна планка

Деталь петлі чотирьохшарнірної (чашечной), що закріплюється на корпусі, до якої приєднується механізм петлі, встановленої на дверях. Відповідні планки розділяються на прямі і хрестові.

Патинування

Покриття спеціальною емаллю і восковою мастикою (для досягнення ефекту "старовини"). При цьому зберігається фактура шпону.

Піскоструминна обробка

Один з механічних способів декорування - піскоструминна обробка. Будь-яке поліроване скло, будь-якої товщини можна зробити матовим шляхом обробки під тиском абразивним матеріалом, подрібненим до стану піску. На дзеркалі, як правило, здійснюється художній піскоструй. Таким чином, можна практично будь-який малюнок у фоновому, молочному кольорі перенести на дзеркало. Для цього попередньо технологами проводиться обробка малюнків в спеціалізованій програмі та форматується на спеціальну плівку. Після цього ставиться завдання на плоттер (обладнання для контурної пробивки плівки), який в свою чергу вирізає цей малюнок з «аптечною» точністю. Залишається тільки акуратно нанести шаблон на скло/дзеркало і зняти зайву плівку, підготувавши виріб для подальшої обробки. Потім виріб встановлюється безпосередньо для обробки в піскоструминний апарат. Відбувається обробка. Знімається плівка і відмивається скло/дзеркало (всі вироби при проходженні різних циклів технологічних операцій проходять через миючу машину, де зі скла видаляються бруд, жир, і залишки дрібного скла а так само сушка). Готовий піскоструменевий малюнок обробляється спеціальним розчином (гідрофобна рідина). Обробка гідрофобною рідиною необхідна для того, щоб до шорсткою поверхні малюнка, в процесі експлуатації, не приставали бруд і жир. Піскострум може бути з лицьового боку, з боку амальгами (якщо це дзеркало), а також найскладніший вид художнього піскоструму - подвійний піскострум. При даному виді обробки основний малюнок йде з лицьового боку. Допоміжний - наноситься з боку амальгами і йде як фоновий. Створюється враження об'ємного малюнка.
При виробництві даних операцій задіяно обладнання, яке дозволяє якісно і швидко пройти по всіх технологічних ланцюжках і отримати продукцію з очікуваними параметрами (ламинатор для плівки і плоттер німецького виробництва, піскоструминна камера українського виробництва).

Плита

Узагальнена назва сформованих певним чином матеріалів, з яких виготовляють меблі. Розрізняють столярні плити, деревостружкові плити (ДСП), деревоволокнисті плити (МДФ, ДВП та ін.)

Плінтус

Декоративна деталь, яка встановлюється між стільницею і основою для більш гармонійного переходу. Найчастіше використовуються пластикові плінтуса.

Полицетримач

Пристосування для кріплення полиць до стіни. Саме від полицетримача багато в чому залежить навантаження, яке здатна витримати полиця.

Плотерна порізка оракалу

Технологія точного відтворення векторного комп'ютерного зображення на матеріалі, що клеїться.

Застосовуючи плотерну порізку можна створити самоклейкі візерунки, написи, вирізати по контуру різні зображення. Плотерна порізка оракалу дуже часто застосовується при оформленні вітрин, стендів, перегородок, при створенні інформаційних написів і покажчиків.

Подіум

Підстава шафи, сконструйована з ДСП, що підіймає шафу на 5-15 см. Подіум встановлюється у разі, коли висота дверей менше передбачуваного розміру шафи, а фальшпанель робити не бажано.

Підкладка

Довга полиця ДСП, шириною 100-120 мм, що підкладається під направляючу для вирівнювання підлоги.

Постформінг

Торцева обробка плити фігурної форми з подальшим нанесенням покриття одночасно на пласт і торець плити. Взагалі це назва технології виготовлення ДСП і МДФ-плит, покритих меламіном з заокругленим краєм (тобто коли торець і "обличчя" плити являють собою єдину поверхню). Але меблевики називають постформінгом сам виріб, наприклад, стільницю.

Прессформінг

Технологія обробки плити МДФ, при якій за допомогою пресформи на поверхні плити видавлюється декоративний рельєф.

Присадка

Сукупність отворів меблевих деталей, призначених для їх з'єднання між собою і для установки фурнітури, або процес свердління цих отворів. Походження цього терміна, цілком ймовірно, що виник з професійного сленгу, не вдалося поки з'ясувати навіть у меблевиків з півстолітнім стажем.

Прототип

Зразок виробу, схожий з проектованим виробом формою і функцією. При проектуванні відрізняються прототипи, що піддаються модернізації, включені в передпроектні дослідження і проміжні варіанти.

Профіль

Планки, що служать для вертикального обрамлення меблевого фасаду (дверей).

Розсувні двері

Головною відмінністю шаф-купе від звичайних шаф є те, що двері катаються по напрямних (треках) і не вимагають додаткового місця для відкривання, тим самим економлять корисний простір приміщення.

Розсувна система

Узагальнене поняття включає в себе напрямні (полози), по яких переміщуються двері шафи, вертикальний і горизонтальний профіль, ролики (колеса). Алюмінієва система, сталева система

Релінг (сленг)

Металеві трубки, які кріпляться до стільниці або стінової панелі. На цих трубках за допомогою гачків вішається посуд, декоративні предмети, підставки для спецій, ножів, фольги, паперу та ін.

Ролики (колеса)

Механізм (верхній і нижній) для переміщення двері по напрямних.

Свинцова стрічка

Вітражна свинцева стрічка - це стрічка з клейким низом, що складається мінімум з 99% чистого свинцю. Застосовується для виготовлення плівкових вітражів і є якісною імітацією латунного або свинцевого профілю, застосовуваного для вітражів тіффані.

Свинцева стрічка буває овальна, плоска, ребриста і конусна. В основі такої стрічки лежить свинець. Зовнішній шар складається з пофарбованих полімерів. Вони добре витримують і капризи погоди, і старіють не надто швидко. Нижня сторона свинцевої стрічки покривається високоякісним клейовим шаром, який забезпечує добре сполучення зі склом, тому застосування свинцевої стрічки може бути як всередині приміщення, так і зовні.

Самоклеючі свинцеві стрічки для плівкового вітража існують в декількох колірних рішеннях: стандартний (свинець), нове золото, старе золото, срібло, латунь, патина, білий, графітовий, антик і т.д. Використання різної ширини свинцевої стрічки 3 мм, 4,5 мм, 6 мм, 9 мм, а також 12 мм дозволяє виконувати вітражі будь-якої складності. Стрічка накочується за певними правилами вітражного мистецтва. Після закінчення роботи не повинно залишатися вільних кінців стрічки

Якщо в класичному вітражі свинцеві протягання служать також і для функціонального зв'язку багатоелементної композиції в єдине полотно, то в накладному плівковому вітражі свинцеві стрічки не виконують конструктивних функцій - вони всього лише важливий художній елемент композиції.

Стінова панель

Це декоративна панель, яка встановлюється між стільницею і верхньою частиною меблевого гарнітура, кріпиться до стіни. Стінова панель повинна гармонійно поєднуватися зі стільницею і фасадом кухні.

Стільниця

Горизонтальна поверхня столу або кухонної тумби. Виготовляється, в більшості випадків, з ДСП плит. Стільниця - головна робоча зона на кухні, яка виконує також і декоративні функції, так як знаходиться завжди на виду. До якості стільниці пред'являються досить високі вимоги по дизайну і експлуатаційними характеристиками. Стільниця повинна ідеально поєднуватися з фасадом кухонного гарнітура і володіти високою стійкістю до механічних пошкоджень, хімічного впливу і вицвітання.

Софт

Ламіновані поверхні, виготовлені з тирси дерева. За щільністю і вологостійкості цей матеріал значно поступається МДФ, але він і дешевше. Замовляти, наприклад, кухню з софт можна в приміщення, де немає значних температурних змін (квартира).

Софтформінг

Торцева обробка плити фрезою фігурної форми з подальшим нанесенням на цей профіль меламінової кромки.

Стилі меблів

 • Класичний. Прототипом цього стилю є архітектура палаців античної епохи із строгою відповідністю приміщень, колон, арок. Меблі з натурального дерева з ясними пропорціями, лаконічним декором з використанням класичних римських мотивів. Неокласичний . Кабінети, оброблені деревом, дубовими панелями, зеленим сукном.
 • Мінімалізм. Прямолінійність, простота, відсутність візерунків, малюнків, аксесуарів. Це пошук абсолютної форми, прагнення до досконалості, лаконічність і стриманість.
 • Hi-tech. Ультрасучасний стиль високих технологій, пропагує естетику новітніх технологій. Повна відсутність декору компенсується "роботою" матеріалу: світло на склі, хромі, поліровці дерева. Техно. Один з різновидів hi-tech. Меблі створюють враження дивовижної машини, як декор застосовується перфорація, штампування.
 • Поп-арт. Моделі меблів подібні скульптурам. Яскраві деталі і предмети, несподівані форми, оригінальні поєднання нарочито штучних матеріалів - пластику, заліза, скла.
 • Кантрі. В цілому стиль "кантрі" втілює предметний світ заміського будинку XIX ст., з використанням натуральних матеріалів і предметів інтер'єру ручної роботи. Стиль кантрі кожної країни має свій колорит і етнічні риси, наприклад російське кантрі - це самовар і розшиті рушники, англійське кантрі - поліровані меблі, смугасті дивани або шпалери на стінах, скандинавське - нефарбоване або біле дерево, трафаретні малюнки, чисті яскраві і пастельні кольори.
 • Екологічний. Цей стиль називають також "скандинавським", тому що він виник як розвиток етнічного напрямку стилю "кантрі" на хвилі інтересу до проблеми збереження навколишнього середовища і під впливом загрози глобалізації світової економіки. Меблі простого дизайну з натуральних матеріалів, "природні" кольори. Екологічний напрям - одне з наймодніших в дизайні офісних меблів.
 • Біо. Один з авангардних різновидів екологічного стилю, заснований на наслідуванні формам органічного життя. Важливо розуміти, що масовість і функціональність офісних меблів обмежує можливість яскравого вираження в ній художньо-історичного стилю. Стосовно офісних меблів правильніше буде говорити не про стиль, а про стилізації, тобто використання в дизайні меблів характерних елементів і мотивів того чи іншого стилю.

Тамбурат

Вид плити, використовуваний для виготовлення дверей шаф великої висоти. Відмінно зберігає первісну (прямолінійну) форму завдяки своїй жорсткій структурі: між двома листами фанери знаходиться шар гофропаперу, що нагадує за своєю структурою бджолині соти. На відміну від ДСП тамбурат володіє надзвичайною легкістю, тому не піддається деформації під вагою власної ваги.

Текстура

Від лат. textura - тканина, зв'язок, з'єднання, будова. Характер поверхні якого-небудь матеріалу, обумовлений його внутрішньою будовою, структурою. Текстура сприймається візуально і дотиково. Наприклад, переплетення ниток в тканині може утворювати сітку. Розводи на зрізі малахіту бувають схожі на квітковий візерунок. Поздовжній зріз дерева показує його волокнисту структуру, а поперечний - структуру зростання у вигляді річних кілець. Текстура визначається об'єктивними фізичними і хімічними властивостями матеріалу і цим, значною мірою, відрізняється від фактури, яка багато в чому залежить від індивідуальності художника, що створює її.

ТЕРМІНАЛ (сленг)

Крайня в композиції шафа. Як правило скошеної або закругленої форми.

Тиснення

За допомогою цього методу отримують рельєфну поверхню. Деформація матеріалу відбувається під високим тиском між позитивним і негативним валиками.

ТОП (сленг) Стільниця.

(як правило це виріб використовується для накриття шафи/ряду шаф) Від англ. top - верх.

Фактура

Особливості поверхні матеріалу, що відчуваються візуально і тактильно. Бачення фактури багато в чому залежить від освітлення, фону та інших взаємодіючих умов. Фактура багато в чому сприймається індивідуально, оскільки залежно від навколишніх умов, вона може бути виділена правильно або навпаки, не підкреслить достоїнств матеріалу.

Фартук

Це стіна між робочою зоною і верхньою частиною кухонного гарнітура. Часто для декорування фартуха використовуються стінові панелі.

Фасад

Це лицьова частина меблів, тобто дверцята шаф і облицювання ящиків. Фасад - головна відмітна особливість меблевих гарнітурів і головний об'єкт творчості дизайнерів меблів.

Фотодрук

Фотодрук наноситься на скло за допомогою спеціального обладнання - ламінатора. Вал ламінатора підігрівається і накочує плівку (або батик) на скло, видавлюючи при цьому дрібні бульбашки повітря. Можливості для застосування облагородженого таким чином скла найрізноманітніші - декорування інтер'єру, вставки у вітрини кухонних фасадів, заповнення розсувних дверей, кухонні панелі (фартух кухні). В нашій базі міститься безліч різних фотографій, які ідеально доповнять інтер'єр.

Фурнітура

Це елементи, які забезпечують відкриття стулок, їх закривання або фіксацію, а також деталі, що служать декором меблів. До фурнітури відносяться петлі, шпінгалети, ручки, запірні та інші механізми.

Фальшпанель

Полиця ДСП, довільної ширини, жорстко закріплюється між дверима і стелею, у випадку, коли висота дверей менше висоти передбачуваного шафи. (Декоративна пластина, яку використовують для збільшення висоти шафи, приховання порожнеч. По фактурі і кольору вона, як правило, така ж, як і обробка дверей.)

Фацет

Кромка дзеркала

ХДФ

Назва утворена від англійської абревіатури HDF (High Density Fiberboard), що в перекладі означає деревоволокниста плита високої щільності. Плити виготовляються з дрібних деревних волокон, спресованих гарячим способом під більш високим тиском, ніж плити МДФ. В результаті плити набувають більш високу щільність і міцність.

Хімічне матування

Матування скла хімічною обробкою володіє рядом цінних переваг, дозволяє отримати унікальні і високохудожні малюнки на склі, дає величезні можливості в області дизайну та індивідуальності рішень. Хімічне матування - це не фарба, не плівка, не піскоструминна обробка, а зміна структури верхнього шару поверхні скла спеціальними хімічними речовинами. У результаті виходить шовковисто-матова поверхня, а отримане зображення неможливо змити або видалити механічним способом.

Художнє гравірування

Художнє гравірування по склу виконується за допомогою лазера. Лазерне гравірування дає можливість нанести будь-яке зображення фотографічної якості. Гравірування скла лазером швидке, легке, акуратне і не вимагає маски, як при роботі з плівками або водою. Найголовніше, воно не вимагає фіксації виробу, так як відсутній фізичний контакт з гравірованим предметом. Метод дозволяє відтворити все, що можна вивести на екран комп'ютера: текст, фотографії, малюнки та візерунки.

Художній розпис

Живопис на склі - це одна з найбільш складних і ексклюзивних технік декорування скла. За безбарвному склу або дзеркала спеціальними вітражними фарбами, пишеться картина, кожен шар. Ця техніка розпису має найбільшу кількість живописних можливостей і сюжетів, що дозволяє написати портрет, пейзаж, натюрморт, копію в стилі старих майстрів, жанрову живопис. Наприклад, шафа-купе, виготовлена з такими стеклами, буде випромінювати чарівний світ, що приковує погляди картиною, виконаною в кращих традиціях творів живописного мистецтва.

Цоколь

Це декоративна підставка меблів. Цоколь корпусних меблів виконується у вигляді прямокутного закритого короба з брусків. У деяких виробах цокольна частина просто закривається декоративними планками з дерева, алюмінію, пластику або інших матеріалів.

EFFETTO DEL GELO 3D

Effetto del gelo 3d - технологія декоративного “подриву”