UA

 0-800-305-335 Безкоштовно по Україні

 •  0-800-305-335 Безкоштовно по Україні
 • (066) 561 28 06
 • (067) 325 93 60
 • (050) 558 97 58
 • (050) 472 80 48
 • (067) 622 57 83
 • (063) 515 21 33
 • (099) 566 59 98
 • (067) 958 79 52
 • (067) 266 44 35
 • (050) 470 54 44
 • (098) 034 69 27
 • (050) 422 27 28
 • (066) 940 04 60
 • (050) 263 48 66
 • (050) 326 21 49
 • (067) 622 57 84
Корисна інформація

Словник мебляра, корисно завантажити, наші дилери і т.і.

Клієнту

Дилери Корисно завантажити Наші вакансії
Про виробників

Детальний опис брендів-виробників продукциї каталогу

Клиєнти про нас

Ми будемо раді будь-якому вашому відгуку

Замовити
Каталог 2015

Повний каталог продукції з доставкою

Установка врізної кухонної мийки

На сьогоднішній день існує багата різноманітність всіляких врізних (вбудовуваних в стільницю) кухонних мийок, виконаних з різних матеріалів, що мають різні форми і забарвлення. Найпопулярнішим, бюджетним і довговічним типом кухонної мийки можна вважати мийки з нержавіючої сталі. Розглянемо, як своїми руками, із застосуванням простих побутових електроінструментів, встановити кухонну мийку з нержавійки. За таким же принципом встановлюються абсолютно будь врізні мийки.

Мийку будемо встановлювати в стільницю з ДСП, зверху покриту пластиком - найпоширеніший тип кухонної стільниці. При необхідності, врізати мийку в стільницю з іншого матеріалу (наприклад, зі штучного каменю), потрібно слідувати рекомендаціям виробників стільниці. Існують так само накладні мийки, які просто одягаються зверху на тумбу, такі мийки вважаються застарілими і застосовуються вкрай рідко, в цій статті ми їх розглядати не будемо.

Щоб врізати кухонну мийку, нам будуть потрібні:

 • Олівець, рулетка, лінійка, будівельний куточок, хрестова викрутка №2, гострий ніж.
 • Електролобзик з пилою для "чистого різу ЛДСП".
 • Електродриль зі свердлом (по металу) діаметром 10 мм.
 • Кілька саморізів 4x30.
 • Силіконовий безбарвний герметик (універсальний або сантехнічний).


Пилка для електролобзика.

Розмітка.

Точна розмітка - запорука успішної установки. Для початку, потрібно визначитися з віссю симетрії, тобто симетрично чого буде встановлена ​​мийка. Зазвичай, лінія центру чаші мийки (у круглій - діаметр) йде по центру тумби, над якою встановлюється мийка. Можливі й інші варіанти установки, залежно від конкретного випадку (конфігурації кухонного гарнітура). Відступ від переднього краю стільниці, як правило, не повинен бути менше 50 мм, від заднього - менше 25 мм. Однак, ці цифри не можна вважати універсальними і абсолютними, залежно від розмірів мийки та особливостей врізки, цифри можуть бути іншими. Креслимо олівцем на лицьовій поверхні стільниці дві перпендикулярні осі, що позначають центр чаші і намічаємо кордони мийки (ліворуч, праворуч, зверху, знизу).


Відступи від країв стільниці.

Кладемо мийку на лицьову поверхню стільниці чашею вниз, вирівнюємо мийку щодо зробленої розмітки. Акуратно, не зрушуючи мийку з місця, окреслюємо олівцем зовнішній контур мийки. Прибираємо мийку зі стільниці.

Залежно від виробника, в комплект мийки можуть входити металеві, або пластикові кріплення. По можливості, перевагу потрібно віддавати металевим (суцільнометалевим) кріпленням, як більш надійним. Перед установкою кріплень на мийку, їх необхідно розібрати (відокремивши частини, вмонтовуються безпосередньо на мийку і на стільницю, один від одного). Шляхом замикання, встановлюються частини кріплень на мийку у відповідні металеві вушка так (тією стороною), щоб кріплення мінімально виступали назовні («дивилися» всередину мийки).


Пластикове (не суцільнометалеве) кріплення мийки в зібраному вигляді.


Частина кріплення, що встановлюється на мийку.

Точно вимірюємо ширину бортика мийки (відстань від зовнішнього краю мийки до встановлених кріплень) з урахуванням виступів кріплень. Як правило, ширина бортика мийки з нержавіючої сталі лежить в межах від 10 до 15 мм.


Бортик мийки. Показана мийка з вже наклеєним ущільнювачем сірого кольору.

Паралельно попередньо нанесеному на стільницю зовнішньому контуру мийки, креслимо від руки (із застосуванням лінійки для контролю точності) ще один контур - лінію різу - всередині (ближче до центру мийки), з відступом на ширину бортика мийки мінус 1-2 мм. Мийка повинна вільно входити в майбутній отвір, припустимо люфт до 2 мм з кожного боку.


Розмітка лінії різу.

Вирізання посадкового отвору в стільниці.

В одному (при круглій мийці) або декількох місцях (у кутах розмітки, при прямокутній мийці) стільниці робимо наскрізний отвір свердлом 10 мм так, щоб майбутній отвір був близько до лінії різу, але не торкався її (був ближче до центру мийки). Свердлити необхідно з лицьової поверхні стільниці! Отримуємо отвір (отвори) для заходу пилки.

За допомогою електролобзика, точно по лінії різу, виконуємо замкнутий пропив. Щоб внутрішня частина стільниці залишалася на місці (не впала вниз), потрібно в щілину час від часу вкручувати саморізи, які будуть виступати в ролі тимчасових кріплень. Вставляємо мийку в виріз, перевіряємо правильність зробленого вирізу: миття повинна вільно входити з невеликим люфтом, - при необхідності, додатково виконуємо підрізування лобзиком.


Виріз під мийку виконаний, внутрішня частина стільниці тримається на саморізах. Знизу видно отвір від свердла.


Отвір крупним планом.


Виріз під мийку виконаний, внутрішня частина стільниці витягнута. Невелика криволінійність лінії пропила значення не має.


Невеликі відколи пластика.

Після того, як закінчено пиляння і витягнута непотрібна (внутрішня) частина стільниці, необхідно очистити зріз від пилу і ретельно покрити його силіконовим герметиком (використовуючи маленький гумовий шпатель або - просто пальцем), це запобіжить розбухання стільниці при попаданні води. Промащувати потрібно так само відколи пластику, які утворилися при пилянні. Особливо захоплюватися не потрібно - покривати зріз товстим шаром герметика немає сенсу.


Нанесення герметика на зріз.

Приклеюємо ущільнювач зі спіненого поліетилену (йде в комплекті з мийкою) на бортик мийки по всьому периметру. Якщо, після приклеювання ущільнювача, він виступає за зовнішній контур бортика (підноситься над ним більше 1 мм), то ущільнювач необхідно підрізати гострим кінчиком ножа, інакше є ймовірність того, що кріплення не зможуть до кінця протиснути ущільнювач і притиснути мийку до площини стільниці. Знежирюємо чистою ганчіркою, змоченою в бензині або ацетоні, поверхню ущільнювача і лінію прилягання ущільнювача до стільниці. На ущільнювач наносимо герметик нерозривною смужкою, не захоплюючись товщиною цієї смужки (передбачається, що ущільнювач приклеєний врівень з виступом бортика). На практиці можна зустріти спосіб монтажу мийки взагалі без застосування ущільнювача, в цьому випадку весь простір (розраховане для вкладення ущільнювача) заповнюється герметиком. Однак, так монтувати мийку не слід з кількох причин: велика витрата герметика (як наслідок, довгий час висихання), утруднений контроль заповнення шва (лінії стикування мийки зі стільницею), трудомісткий процес демонтажу мийки в разі невдалої установки.


Нанесення герметика на ущільнювач.

Кріплення мийки.

Вставляємо мийку в отвір стільниці, вирівнюємо щодо розмітки (розмітку необхідно наносити так, щоб вона частково збереглася після вирізу стільниці). Беремо два-чотири кріплення і, рівновіддалено один від одного, попередньо кріпимо мийку (до кінця не затягуючи кріплення), постійно контролюючи її положення щодо розмітки. Увага! Затягування кріплень мийки необхідно виконувати вручну, без застосування шуруповерта, тому що різьблення в пластикових гайках легко зривається! Перевертаємо стільницю вниз лицьовою поверхнею (при необхідності), встановлюємо всі кріплення, остаточно їх затягуємо, намагаючись це робити рівномірно і послідовно. Щоб гострі шипи кріплень найкращим чином вп'ялися в стільницю, можна їх заточити напилком і / або злегка постукати по них молотком при затягуванні.


Кріплення на мийці в зібраному вигляді. Шляхом закручування саморіза, мийка притягується до стільниці. Гострі кінці металевої частини кріплення повинні впевнено зафіксуватися в стільниці.


Затягуємо кріплення викруткою.


Кріплення затягнуто. Рекомендується злегка постукати молотком по кріпленню, щоб гострі кінці глибше врізалися в стільницю.


Всі кріплення затягнуті.

Дивимося на результат роботи: мийка повинна бути притиснута по всьому периметру до поверхні стільниці, встановлена по лініях розмітки. Непрямим підтвердженням повного прилягання мийки може служити видалений герметик. Начисто стираємо чистою ганчіркою надлишки герметика і розмітку з лицьової поверхні стільниці. Дати затвердіти герметику протягом доби (див. Інструкцію на упаковці герметика).


Мийка добре притиснута до стільниці. Злегка видавився герметик.

Установка врізної кухонної мийки - справа відповідальна. Неякісний монтаж мийки може не тільки зіпсувати зовнішній вигляд кухні, але і привести до швидкого виходу з ладу стільниці з причини проникнення води під мийку на зріз стільниці. Першорядне значення слід приділяти герметизації стику мийка-стільниця, не сподіватися на добре виконану обробку торця вирізу.