Відмова від розсилки
Дякуємо вам за ваш час та за довіру, яку ви віддали нашій компанії. Будь ласка, зверніть увагу, що ви більше не будете отримувати будь-які повідомлення, новини чи акції від нашої сторони. Якщо у майбутньому ви знову зацікавитеся нашою інформацією чи послугами, будемо раді бачити вас серед наших читачів знову. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю. Бажаємо вам всього найкращого.
Ви впевнені що хочете відмінити підписку?
Так
Ні
×

Чим відрізняються кухні економ-, стандарт - і преміум-класу | KRONAS

08 жовтня 2020

Різниця в ціні кухонь обумовлена ​​не стільки розмірами та естетикою меблів, скільки якістю матеріалів, які використовували для їхнього виробництва. Саме цей фактор найбільше впливає на функціональність та довговічність гарнітурів. На цей час у продажу представлено багато моделей гарних бюджетних кухонь. Однак цими перевагами такі меблі обмежуються, тому рекомендується при виборі використовувати більш раціональний підхід. Ця стаття розповість про принципові відмінності кухонь економ-, стандарт- й преміумкласу, та інформація з неї допоможе зробити правильний вибір при покупці або замовленні меблів.

Кухні економклас

Бюджетні моделі, що були популярні лише 15 років тому сьогодні мало хто купує, і причина таких різких змін полягає не в марнотратстві людей. Навпаки, середній споживач навчився рахувати гроші, тому воліє замовляти меблі вищі за класом. Це пояснюється тим, що для виготовлення кухонь економкатегорії виробники використовують бюджетні матеріали:

 • ЛДСП невисокої щільності та з низьким класом зносостійкості ламінованого покриття;
 • фурнітуру з обмеженим функціоналом та невеликим терміном служби;
 • ручки, опори та гачки з низькою якістю гальванічного покриття;
 • меламінову кромку для оздоблення торців;
 • недорогі покриття для фасадів із МДФ;
 • стільниці товщиною 28 мм без вологостійкого просочення.

Зібрані з таких складників кухні будуть недовговічними, якщо їх інтенсивно експлуатувати. Більшість з них не має регульованих опор та шафоутримувачів, що стає причиною проблем при монтажі.

Основні недоліки кухонь економкласу:

 • низька місткість;
 • проблеми зі стабільністю модулів;
 • висока ймовірність набухання деталей;
 • швидка втрата естетичної привабливості;
 • незадовільна фіксація саморізів та конфірматів у деревностружковій масі;
 • найвищий клас емісії формальдегідів.

При комплектації таких меблів використовують морально застарілі навіси та роликові напрямні. Внаслідок цього фасади при закриванні голосно б'ються об деталі корпусів, відбувається розбалансування механізмів і досить швидкий їх знос. Роликові напрямні надійніші у цьому плані – у них, по суті, нема чому ламатися, але вони надто голосно працюють. Брязкіт шухляд, що відкриваються, рано чи пізно починає дратувати.

Згодом на кухнях економклас починає відклеюватися та відколюватись паперова (меламінова) кромка. Це неминучий процес, який пояснюється низькою якістю цього оздоблювального покриття. Також потрібно врахувати, що для комплектації подібних меблів використовують білі фарбовані емаллю сушки, які порівняно швидко починають облазити та іржавіти. Те саме може статися з бюджетними хромованими моделями через низьку якість гальванічного покриття.

Бюджетні кухні практично ніколи не комплектують органайзерами, поліпшеними висувними системами та карго. Вони в основному складаються з набору найпростіших модулів з розстібними фасадами та знімними внутрішніми полицями. Внаслідок цього такими меблями незручно користуватися. Недостатня функціональність – серйозний мінус для сучасних кухонь, тому моделі економклас швидко втратили свою популярність.

Кухні стандарт-класу

Меблі цієї категорії змагаються за популярністю з преміальними моделями. Однак вони мають оптимальне співвідношення «ціна-якість», тому мають високий попит. При проєктуванні меблів середньої цінової категорії використовують сучасні методики, що дозволяє збільшити її місткість та покращити функціональність. Для виготовлення кухонь стандарт-класу використовують:

При монтажі кухонь стандарт-класу активно застосовують рейлінгові системи, які прикрашають гарнітур та збільшують його місткість. Крім цього, в більшості випадків меблі стандарт-класу оснащують як внутрішнім, так і зовнішнім підсвічуванням. Завдяки такій комплектації гарнітури набагато зручніше в експлуатації ніж кухні економкатегорії. У робочій зоні все потрібне приладдя завжди знаходиться під рукою і стільниця рівномірно освітлена, що відчутно спрощує і скорочує процедуру приготування їжі.

Кухні стандарт-класу в основному встановлюють на регульованих пластикових опорах, закритих пластиковим або алюмінієвим цоколем. Також можлива комплектація відкритими декоративними ніжками із функцією регулювання. Однак такий варіант менш практичний, оскільки все сміття накопичуватиметься під тумбами нижньої бази, і його незручно звідти прибирати. Використання цоколів дозволяє розв'язати проблему. Завдяки їм сміття не підпадає під тумби, і прибирання під ними потрібно раз на 3-4 місяці.

Для модуля під мийним центром та інших тумб, призначених для інтенсивної експлуатації у несприятливих умовах, у стандартних кухнях використовують спеціальні піддони з листового алюмінію та пластику. Вони захищають меблі від води та передчасного зносу. Піддони адаптовані під корпус захисних модулів. Їх використання дозволяє продовжити термін експлуатації меблів та зберегти естетичну привабливість. Бюджетні кухні не обладнані такими елементами.

Кухні преміумкатегорії

Преміальні меблі збирають зі складників з покращеними експлуатаційними та естетичними характеристиками. Причому суворі вимоги пред'являються одночасно до 2 пунктів – функціональності та краси. Меблі преміумкатегорії не конкурують з виробами класом нижче – їх хочуть придбати всі. Такі кухні мають чудовий вигляд, зручні в експлуатації, відрізняються високою місткістю та довговічністю. Для виготовлення преміальних кухонь використовують:

Для комплектації кухонь цього класу виробники в основному використовують мийки преміумкатегорії, що вклеюються. Такі раковини відлиті зі штучного каменю та разом зі стільницею створюю ефект монолітної поверхні. Для комплектації цих мийних центрів використовують змішувачі преміумкатегорії з класичним або сучасним дизайном, які широко представлені в ІМ «Кронос». Вони кріпляться до стільниці поряд із раковиною. Також мийки елітних кухонь здебільшого оснащують диспоузерами, призначеними для подрібнення сміття. 

Меблі з сучасним дизайном можуть оснащуватися фасадами без ручок. Щоб дверцята та ящики відчинялися, у такій ситуації використовують систему Gola Volpato. Алюмінієві профілі, з яких вона складається, розподіляють таким чином, що дозволяють відкривати фасади без ручок. Система Гола підходить для комплектації тумб нижньої бази, навісних шафок та пеналів. Такі профілі не тільки допомагають відкривати модулі, але й прикрашають меблі із сучасним дизайном і роблять її зовнішній вигляд респектабельнішим. Проблему стукоту фасадів об корпус при їх закриванні вирішують досить просто – за допомогою доводчиків, якими укомплектовані напрямні та петлі для меблів преміумкатегорії.

Також у цих випадках часто використовують алюмінієву П-подібну кромку, яка чудово поєднується з декоративними панелями. Цей оздоблювальний матеріал гармонує з меблями із сучасним дизайном і робить її зовнішній вигляд дорожчим. Крім того, алюмінієва кромка робить торці фасадів та інших складників практично невразливими перед ударами та впливом води. Це покриття органічно поєднується з усіма видами декорів – фантазійними, однотонними та навіть деревоподібними. Металевий профіль можна використовувати як для глянцевих, так і для матових покриттів.

У кутових модулях преміальних кухонь виробники встановлюють системи організації кутового простору, що мають покращені характеристики: COMPACT та Combi`S. Ці системи не тільки спрощують процес експлуатації єврокутів, але й роблять внутрішній простір цих модулів красивішим. Для кухонь стандарт-класу використовують простіші механізми. COMPACT та Combi`S відрізняються високою місткістю та функціональністю. Їх елегантний зовнішній вигляд і безвідмовна робота вкотре підтверджують статус елітних меблів.

Для виготовлення ящиків кухонь преміумкатегорії використовують напрямні прихованого монтажу, які не видно під час відкриття висувних елементів. Такі системи мають плавний хід і високу здатність навантаження. Додатково ящики комплектують антиковзними килимками та органайзерами. Ці елементи широко представлені в каталозі інтернет-магазину "Кронас". Органайзери та килимки допомагають з легкістю підтримувати порядок усередині ящиків та швидко знаходити потрібне приладдя. 

Порівняння кухонь економ-, стандарт- та преміумкатегорії

Кухні економклас немає сенсу порівнювати з гарнітурами стандарт-і преміумкатегорії, оскільки вони поступаються цим меблям за всіма параметрами. Бюджетну кухню можна відразу відрізнити візуально без порівняльного аналізу характеристик. А ось меблі стандарт-і преміумкласу доцільно порівняти. Адже багато гарнітур можуть бути дуже схожі на фотографіях і різницю в ціні потрібно пояснити, щоб покупці розуміли, за що вони переплачують. За всіма параметрами преміальні моделі хоч трохи, але перевершують стандартні. Завдяки цьому елітні кухні при найближчому розгляді  мають кращий вигляд і значно зручніші в експлуатації.

Сподобалася стаття?
Із задоволенням розкажемо тобі ще!
Підписатись
Підписатись
0
Написати відгук
Коментарі
Ще ніхто не залишив свій відгук. Будь першим!
Написати відгук
Схожі записи
20 серпня 2020
0
Корпусні меблі для дачі – як без зайвих витрат замовити зручні, красиві і довговічні гарнітури

Меблі для дачі, якими планується користуватися виключно з весни до осені, необхідно замовляти з урахуванням експлуатаційних особливостей об'єкта. Оскільки в осінньо-зимовий період приміщення в таких будинках фактично не опалюються, бюджетні фабричні меблі можуть швидко зіпсуватися і втратити естетичну привабливість. Особливо це актуально для тих ситуацій, коли дача кілька разів за зиму прогрівається під час рідкісних візитів господарів. Різкі перепади температури і зміни рівня вологості погано впливають на меблі. Щоб зменшити негативний ефект, для їх виготовлення необхідно використовувати спеціальні матеріали та фурнітуру. Ця стаття розповість про технології, які дадуть змогу виготовити меблі для експлуатації в несприятливих умовах.

Подпишитесь на самое интересное
Чтобы быть в курсе последних новинок и акций, подпишитесь на рассылку!
Подписаться
Подписаться
Мы в соц. сетях

Говоріть...

Закрити