Відмова від розсилки
Дякуємо вам за ваш час та за довіру, яку ви віддали нашій компанії. Будь ласка, зверніть увагу, що ви більше не будете отримувати будь-які повідомлення, новини чи акції від нашої сторони. Якщо у майбутньому ви знову зацікавитеся нашою інформацією чи послугами, будемо раді бачити вас серед наших читачів знову. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю. Бажаємо вам всього найкращого.
Ви впевнені що хочете відмінити підписку?
Так
Ні
×

Як краще всього обладнати мийний центр на кухні – рекомендації по вибору мийки та її комплектації змішувачем, фільтром і подрібнювачем (2 частина) | KRONAS

07 травня 2020

Одні мийки можна встановити самотужки, а для монтажу інших знадобляться послуги спеціалістів. Цей матеріал розповість, як найкраще вчинити при покупці різних моделей. Крім цього, у другій частині огляду можна дізнатися про критерії вибору найкращих моделей змішувачів та практичну користь від установки подрібнювача.

11-(12)

Технологія монтажу

За способом встановлення сучасні мийки поділяються на 2 типи – врізні і вклеювані під стільницю . Причому отвори необхідно робити під обидва типи. Різниця між ними полягає, що мийки, що вклеюються, можна встановити тільки на кухнях зі стільницями з натурального чи штучного каменю. Причому краї отвору повинні точно збігатися з контуром миття та бути ідеально обробленими. Для виконання цих операцій необхідний досвід та професійний інструмент. Для інтеграції до стільниць з постформінгу такі мийки не підходять.

Зважаючи на складність технології вклеювання та обмежень, а також невеликого асортименту мийок, що вклеюються, більшою популярністю користується технологія врізання . У процесі такого монтажу достатньо лобзиком вирізати за шаблоном отвір і встановити мийку, попередньо обробивши місця майбутнього стику безбарвним силіконом. Врізні мийки можна встановлювати в стільницях з будь-яких матеріалів. До того ж, їх можна врізати без допомоги фахівців. Для цього достатньо мати електролобзик та мінімальний досвід роботи з електроінструментом.

11-(15)

Установка мийок з крилом

Монтаж моделей з козирком нічим не відрізняється від інтеграції звичайних мийок. Потрібно за шаблоном вирізати отвір і встановити виріб. Однак за наявності козирка потрібно значно більше місця. Якщо для інтеграції звичайною одночашевого миття без крила вистачить тумби із шириною корпусу 500-600 мм, для врізання зручної моделі з козирком намагаються відвести модуль із великими габаритами – 800-900 мм. Коли на кухні достатньо простору, проблем із цим не виникає. Однак у більшості стандартних квартир, на кухнях відзначається дефіцит вільного місця – адже їхня площа всього 9-10 м².

Коли бракує простору, під інтеграцію мийки з крилом можна виділяти широкі модулі. Достатньо, щоб у корпусі безперешкодно помістилася сама чаша, а козирок у цьому випадку можна завести на сусідню тумбу. Адже цей плоский елемент миття не вимагає місця для розміщення всередині шафки. Якщо якісно виконати герметизацію стику між крилом та стільницею , проблем при експлуатації не виникне. У такому разі козирок може перебувати над кутовим модулем, тумбою з ящиками тощо. Завдяки такому підходу можна максимально ефективно використовувати весь корисний простір на кухні.

Вибір змішувача

Останнім часом змішувачі стали досконалішими. Розробники змогли зробити їх багатофункціональними, полегшивши процес експлуатації мийних центрів. Сьогодні компактний пристрій здатний виконувати кілька операцій, завдяки чому економиться час та місце. При виборі змішувача важливо звернути увагу на такі моменти:

11-(10)

  1. Наявність підключення до фільтра для очищення води – ще недавно ці пристрої приєднувалися до окремих кранів, для яких потрібно було свердлити другий отвір. Сьогодні функція подачі очищеної води з'явилася у багатьох сучасних моделях. Навіть якщо поки не планується встановлення фільтра, краще відразу купити багатофункціональний змішувач . Адже якість води постійно погіршується і незабаром може знадобитися пристрій для очищення води. У такому випадку достатньо поставити заглушку на шланг під'єднання до фільтра та спокійно користуватися змішувачем.
  2. Спосіб кріплення до мийці або стільниці – замість застарілої системи фіксації, яка складалася з 2 шпильок, притискної фігурної шайби та гайок, краще вибрати нову – з однією великою притискною гайкою. Цей елемент відразу накручується на різьблення, нарізане на подовженому корпусі змішувача. Такий спосіб значно зручніший і надійніший.
  3. Наявність висувного виливу у змішувача – це рекомендована функція, а чи не критично необхідна. Однак все ж таки бажано, щоб змішувач був оснащений саме таким виливом. Він дозволяє не ставити каструлі в чашу миття, коли потрібно набрати в них воду. Для тих, у кого раковини постійно зайняті немитим посудом, ця функція змішувача – безцінна знахідка.

Деякий час користувалися популярністю змішувачі із вбудованими дозаторами для миючого засобу. Як показала практика, такими комбінованими моделями було зручно користуватися. Внаслідок цього було вирішено розділити ці два пристрої. При бажанні можна купити дозатор, що окремо вбудовується, і закріпити його на мийці в будь-якому зручному місці. Наявність дозатора спрощує процес миття посуду та дозволяє не зберігати на видному місці пластикові пляшки з миючим засобом.

Окрім технічних нюансів, існує ще один важливий момент – вибір декору. Оскільки великою популярністю користуються мийки зі штучного каменю , замовники кухонних меблів намагаються знайти змішувачі з аналогічним декором. Це не так просто, тому що у матеріалу миття та покриття змішувача колір може відрізнятися на кілька тонів. Якщо не вдається знайти ідеально потрібну модель, не варто витрачати час на подальші пошуки. Адже збіг декорів мийки та змішувача – не обов'язкова умова. У такій ситуації доцільно підібрати змішувач під кухонний рейлінг, меблеві ручки чи сифон.

11-(11)

При виборі змішувачів важливо перевіряти якість шлангів підключення. Порушення їхньої герметичності не тільки стає причиною розбухання меблів і серйозніших проблем, але й забирає багато часу, який необхідний для усунення несправності. Адже відкрутити шланг із змішувача на встановленій мийці – непросте завдання. Найпростіше це зробити за допомогою спеціального зігнутого ключа, що дозволяє дістатися місця підключення. Щоб не стикатися з такими труднощами, потрібно купувати змішувачі перевірених торгових марок. Інтернет-магазин «Кронас» пропонує сертифіковані моделі гарної якості, які добре зарекомендували себе під час експлуатації.

Подрібнювачі

Незважаючи на наявність сітки з клапаном у сучасних сифонів з великим діаметром у каналізаційну систему все одно потрапляють великі фракції сміття та харчових відходів. Це стає причиною засмічення водовідвідних комунікацій. Причому можуть забитися труби вже за межами тумби з мийкою. У таких випадках їх прочищення – трудомісткий та непростий захід. Щоб застрахувати себе від подібних ситуацій, рекомендується укомплектувати мийний центр подрібнювачем , який перемелюватиме великі фракції. Завдяки цій опції все сміття, що потрапляє в стік, безперешкодно піде в каналізацію.

У подрібнювача є друга наукова назва – диспоузер. Його встановлюють замість сифона. Все сміття, що потрапляє в слив, перемелюється ножами, що обертаються. Ріжучі елементи надає руху компактний електродвигун, який працює від мережі. Кнопка включення цього приладу фіксується на стільниці або на мийці. Якщо кухня додатково укомплектована диспоузером, очищення овочів та інші залишки продуктів можна пропускати через цей пристрій. Завдяки цьому відпадає потреба у збиранні харчових відходів. Оптимальне місце для встановлення подрібнювача – друга чаша мийного центру.

11-(3)

При виборі моделі подрібнювача важливе значення мають потужність двигуна та якість ножів. Можна придбати дешевий прилад, який може перемолоти тільки м'яке сміття. Причому отримані після переробки фракції можуть бути занадто великими, що призведе до швидкого засмічення каналізаційного стоку. Інтернет-магазин «Кронас» пропонує за вигідною ціною надійні подрібнювачі, здатні перемолоти будь-які харчові відходи.

Чим ще рекомендується оснастити мийний центр?

Після того, коли основні пристрої розміщені всередині корпусу під миттям слід визначити вільні зони і забезпечити можливість раціонального використання цього місця. Найчастіше на нижній полиці встановлюють фільтр для води та висувне відро для сміття . Над цими елементами можна закріпити сітку з вирізом під сифон. Завдяки такій комплектації весь простір усередині тумби з мийкою буде максимально заповнений. Як правильно розподілити висувні системи всередині корпусу цього елемента кухонного гарнітура, читайте в нашому спеціальному матеріалі.

11-(14)

Крім цього, важливо захистити меблі від води, оскільки від комунікацій завжди потрібно чекати на «сюрпризи». Якість води в наших мережах така, що не раніше зношуються навіть найякісніші шланги. Щоб уберегти корпус з ЛДСП від води, рекомендується встановити піддони з алюмінію або пластику . Їх розміри збігаються з габаритами стандартних тумб, тому монтаж захисту можна виконати будь-якої миті самотужки. Якщо тумба з мийкою має нестандартні розміри, то піддон потрібно купувати з більшою шириною. Потім дома відрізати від нього зайвий шматок.

Сподобалася стаття?
Із задоволенням розкажемо тобі ще!
Підписатись
Підписатись
0
Написати відгук
Коментарі
Ще ніхто не залишив свій відгук. Будь першим!
Написати відгук
Схожі записи
Подпишитесь на самое интересное
Чтобы быть в курсе последних новинок и акций, подпишитесь на рассылку!
Подписаться
Подписаться
Мы в соц. сетях

Говоріть...

Закрити