Відмова від розсилки
Дякуємо вам за ваш час та за довіру, яку ви віддали нашій компанії. Будь ласка, зверніть увагу, що ви більше не будете отримувати будь-які повідомлення, новини чи акції від нашої сторони. Якщо у майбутньому ви знову зацікавитеся нашою інформацією чи послугами, будемо раді бачити вас серед наших читачів знову. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю. Бажаємо вам всього найкращого.
Ви впевнені що хочете відмінити підписку?
Так
Ні
×

Чим відрізняються різні моделі кулькових направляючих – що краще вибрати? | KRONAS

29 листопада 2019

Термін «кулькові напрямні» надто узагальнений. До цього поняття включено різні механізми висування. Причому один від одного такі напрямні відрізняються не тільки довжиною та здатністю витримувати різну вагу, але й іншими експлуатаційними особливостями. Щоб не помилитися при покупці систем і зробити свої меблі максимально зручними, рекомендується ознайомитися з основними критеріями вибору цих механізмів висування. Ця стаття розповість, на що потрібно звернути увагу і для яких ситуацій краще підходять певні моделі напрямних.

Основні відмінності кулькових напрямних

У різних моделей кулькових напрямних відрізняються конструкція корпусу, спосіб монтажу, комплектація механізму висування, надійність та принцип відкривання. Всі ці фактори безпосередньо впливають на формування експлуатаційних характеристик систем і від них залежить область застосування ящиків. Пропонуємо докладніше розібратися у значенні основних параметрів.

Комплектація систем висування

Спосіб відкривання та закривання має визначальне значення для напрямних. При цьому слід зазначити, що всі моделі мають стабільний і тихий хід, який характеризується відсутністю люфту з боку на бік. Адже кулькові напрямні мають однаковий принцип дії. Однак їх комплектація відрізняється за 3 основними пунктами:

 1. Наявність доводчиків – ці елементи вбудовуються в корпус правої та лівої напрямних та забезпечують автоматичне закривання систем. Саме завдяки їм ящик самостійно стає на місце. Доводчики не тільки плавно втягують усередину шини напрямні, але й не дають фасаду битися об корпус модуля. Завдяки наявності цих елементів весь вміст ящиків після закриття залишається на своєму місці і не так швидко зношуються меблі.
 2. Наявність додаткових кареток – напрямні можуть комплектуватись допоміжними елементами, які дозволяють ящику повністю висуватися з корпусу тумби. Такі системи називаються напрямними повного висування. Вони забезпечують повний доступ до вмісту ящиків та полегшують процедуру пошуку та вилучення потрібних предметів. Механізми, які мають додаткові каретки, називаються напрямними часткового висування. Укомплектовані такими системами ящики виїжджають із корпусу шафки приблизно на 75 % своєї довжини.
 3. Спосіб фіксації боковини ящиків до каретки – методи кріплення у різних моделей відрізняються. При цьому рейки (шини) різних типів напрямних кріпляться однаково – до внутрішньої сторони вертикальних стійок. Якщо каретки кріпляться до лицьового боку бічних стінок ящика, це система висування класична – базова модель. Також існують напрямні прихованого монтажу. У них каретки мають спеціальну форму та надягаються на нижні торці бічних стінок ящика. Фіксація відбувається завдяки системі Clip, що замикає ящик на каретках. Завдяки такому способу висувні елементи напрямних малопомітні, що і стало приводом для назви цього виду механізмів.

Можна врахувати одні параметри та проігнорувати через незнання інші – у такому разі в процесі використання меблів можуть виникнути проблеми. Рекомендується звертати увагу на всі ці критерії, оскільки вони прямо впливають на робочі характеристики та естетику меблів. Ігнорування будь-якого з пунктів зрештою призводить до того, що напрямні не зможуть на 100 % виконати покладені на них функції.

Надійність кулькових напрямних

Функціональність систем висування потрібно зіставляти з надійністю. Якщо цього не зробити, може виявитися, що обрана модель напрямних не впорається з навантаженням. Також необхідно врахувати і довговічність механізму, оскільки у напрямних різний термін служби. Надійність систем висування визначається за двома пунктами:

 • здатність навантаження – залежно від модифікації напрямні здатні витримувати вагу від 20 до 45 кг;
 • кількість робочих циклів – системи висування розраховані на 20–100 тисяч повних відкриттів та закриттів ящиків.

Якщо здатність навантаження напрямних визначають залежно від області застосування, то кількість робочих циклів – параметр, який не залежить від того, що планується зберігати в ящиках. Потрібно вибирати напрямні з максимально можливою кількістю повних робочих циклів – це буде гарантією тривалого терміну служби систем висування. Оскільки перевищення допустимої маси автоматично збільшує швидкість зносу механізму висування, при інтенсивній експлуатації кулькових напрямних кількість робочих циклів зменшується.

Товщина металу

Надійність, довговічність і здатність навантаження систем висування безпосередньо залежать від товщини листів металу, з якого виготовлені рейки і каретки напрямних. У якісних моделей цей параметр варіюється в діапазоні від 0,8 до 2 мм. Якщо виробники використовують метал із меншою товщиною, рекомендується уникати покупки таких виробів. Найбільше товщина кареток та рейок впливає на здатність навантаження:

 • 0,8 мм – до 20 кг;
 • 0,9–1 мм – до 25 кг;
 • 1–2 мм – від 30 до 100 кг.

Також потрібно звертати увагу при розгляді цього критерію на довжину напрямних та спосіб відкривання. Системи з L від 400 мм та повним висуванням кареток повинні бути виготовлені з товстішого металу. Адже вони мають великі навантаження з боку корпусу ящика.

Кулькові напрямні з бічними стінками із сталі

Для виробництва меблів преміум-категорії рекомендовані ящики зі сталевими боковинами. Вони чудово виглядають і характеризуються високою надійністю. Їх основа – кулькові напрямні з доводчиками, які доповнені елементами для збирання ящиків. Чимось вони нагадують метабокси, але перевершують ці пристрої для висування за всіма основними характеристиками. У комплект покращених систем висування входять:

 • сталеві боковини з інтегрованими напрямними;
 • елементи кріплення для фіксації задніх стінок і фасадів;
 • поздовжні рейлінги;
 • надставка для сталевих боковин із напівпрозорого пластику;
 • організаційна система для посуду;
 • декоративні заглушки.

Також є спрощені версії таких ящиків. У цих систем напрямні та боковини продаються окремо, а також відсутня організаційна система. Ящики зі сталевими боковинами виготовляють Німеччина, Австрія, Італія та Китай. У цьому кращі характеристики має продукція європейських брендів. Наприклад, німецькі системи Hettich.

Рекомендації щодо застосування різних видів напрямних

Навантажувальну спроможність систем вибирають залежно від умов експлуатації. Для зберігання одягу підійдуть напрямні, здатні витримувати до 25 кг. А ось при комплектації великих ящиків для кухонних та офісних меблів доцільно вибрати механізми зі здатністю навантаження 30–45 кг. Адже продукти, посуд, кухонне начиння або документи можуть досить багато важити, тому потрібний «запас міцності».

При розподілі ящиків у тумбах для нижніх та середніх рівнів рекомендується використовувати напрямні повного висування, а верхніх зон – часткового. Такий спосіб комплектації забезпечить максимально зручну експлуатацію меблів. Повне висування глибоких ящиків у нижній та середній зонах забезпечить повний доступ до їхнього вмісту. Вгорі тумби для неглибоких ящиків краще підійдуть механізми часткового висування, оскільки в такій ситуації повне відкривання може завдати деяких незручностей під час експлуатації. Цілком висунуті з корпусу ящики, якщо повністю завантажені, можуть негативно впливати на стійкість меблів. Для нижньої бази кухонь це не критично, а ось для окремих модулів може мати проблеми.

При виборі між системами прихованого монтажу та звичайними напрямними потрібно орієнтуватися на індивідуальні вимоги до естетики меблів. При цьому слід враховувати, що моделі прихованого монтажу укомплектовані системою Clip, що полегшує процедуру вилучення ящиків із тумби. Виконати аналогічну процедуру зі звичайними напрямними суттєво складніше, хоча й у них передбачено швидкий спосіб вилучення ящика з тумби. Також рекомендується звертати увагу на наявність пристрою регулювання положення фасаду. У деяких моделей напрямних він є, а в інших немає.

Сподобалася стаття?
Із задоволенням розкажемо тобі ще!
Підписатись
Підписатись
0
Написати відгук
Коментарі
Ще ніхто не залишив свій відгук. Будь першим!
Написати відгук
Подпишитесь на самое интересное
Чтобы быть в курсе последних новинок и акций, подпишитесь на рассылку!
Подписаться
Подписаться
Мы в соц. сетях

Говоріть...

Закрити