Кухонні плінтуси
Ці елементи кухонних гарнітурів призначені для монтажу у зоні примикання стільниці до фартуха. Вони необхідні, щоб задекорувати щілини і затримувати воду, крихти та інше дрібне сміття на робочій поверхні. Без плінтусів це все провалювалося б за нижню низку тумб. Крім цього, декоративні кутові панелі сприяють створенню візуальної єдності кухонного гарнітуру та пов'язують у єдину конструкцію нижні тумби, фартух та навісні шафки. У зоні миття вони додатково захищають від набухання. стільниці з постформінгу .
Кухонні плінтуси можуть бути виготовлені з пластику, алюмінію та штучного каменю. В останньому випадку ці елементи являють собою звичайні борти різної висоти зі злегка закругленою верхньою кромкою. Їх використовують лише для комплектації стільниць зі штучного каменю , оскільки вони точно імітують декор робочої поверхні. Плінтуси із пластику та алюмінію зазвичай встановлюють разом із стільницями на основі ДСП, які облицьовані шаруватими пластиками з глянсовою або матовою поверхнею.
Пластикові плінтуси
Виготовлені з ПВХ кутові панелі мають однакову конструкцію. Їхня довжина в середньому становить від 3 до 5 метрів (можливі невеликі відхилення) і відрізняються ширина і висота бортиків, а також рельєф декоративної поверхні. Для комплектації кухонь виробники пропонують моделі економ-, стандарт- та преміум-категорії. Плінтуси із пластику користуються найвищою популярністю. Стабільний попит їм забезпечують доступна вартість, естетична привабливість та невибагливість в експлуатації.
Декори більшості пластикових плінтусів ідентичні декорам стільниць , завдяки чому при виборі цих елементів не виникає проблем. Щоб забезпечити їхню повну ідентичність, рекомендується вибирати плінтус і стільницю одночасно. Для комплектації цих елементів передбачено все необхідне – внутрішні та зовнішні куточки, а також заглушки. Завдяки їх наявності можна акуратно закрити всі стики вздовж фартухів з виступами та поглибленнями.
Алюмінієві плінтуси
Виготовлені із застосуванням металу плінтуси мають таку ж конструкцію, як і моделі, повністю виготовлені із пластику. Основна відмінність між двома видами – матеріал лицьової декоративної панелі. В цьому випадку вона виготовлена з алюмінію. Однак усі куточки та заглушки для цих плінтусів відливають із пластику.
Рекомендації щодо монтажу кухонних плінтусів
Всі пластикові та алюмінієві плінтуси складаються з майданчика-підстави, яка кріпиться до стільниці саморізами, і декоративної панелі, що замикається на ній. Щоб цей елемент кухонних меблів чітко повторював рельєф фартуха та забезпечував герметичне примикання без щілин, потрібно дотримуватись кількох простих рекомендацій:
- При підготовці приміщення до встановлення нової кухні необхідно вирівняти стіни в зоні фартуха перед тим, як класти плитку. Якщо цього не було зроблено і чітко проглядаються нерівності на фартуху, краще зупинити свій вибір на недорогому плінтусі з більш еластичною декоративною панеллю. Він при таких обставинах найкраще здатний повторити рельєф стіни.
- Фіксувати майданчик плінтуса раціонально вдвох. Вона не повинна нахилятися і провалюватися в щілину, яка іноді утворюється між стільницею та фартухом. Доцільно спочатку виконати розмітку та свердління неглибоких отворів діаметром 2 мм під шурупи. Це допоможе потім швидко та якісно прикрутити основу.
- У зоні миття доцільно з використанням прозорого силікону виконати герметизацію місць стикування плінтуса зі стільницею та фартухом.
Коли у варильній поверхні найбільша конфорка розташована ззаду у фартуха (продається багато таких моделей), не рекомендується вибирати пластиковий плінтус з високою декоративною панеллю. Вона швидко оплавиться, оскільки полум'я від великої конфорки опиниться в критичній близькості від смуги із пластику. У такому випадку доцільно надати перевагу моделі з алюмінію. Якщо зовнішній вигляд металевого плінтуса не поєднується з дизайном кухні, краще купити недорогий плінтус із пластику з низькою декоративною панеллю - вона в більшості випадків виявляється нижче полум'я, що виходить від конфорки, і завдяки цьому зберігає свою форму.

