Відмова від розсилки
Дякуємо вам за ваш час та за довіру, яку ви віддали нашій компанії. Будь ласка, зверніть увагу, що ви більше не будете отримувати будь-які повідомлення, новини чи акції від нашої сторони. Якщо у майбутньому ви знову зацікавитеся нашою інформацією чи послугами, будемо раді бачити вас серед наших читачів знову. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю. Бажаємо вам всього найкращого.
Ви впевнені що хочете відмінити підписку?
Так
Ні
×

Гардеробна з комори без зайвих витрат | KRONAS

09 квітня 2020

Якщо в квартирі є простора комора з габаритами приблизно 2,5х1 м, з неї можна без зайвих витрат зробити зручну та містку вбиральню. Такі кімнати в основному трапляються в деяких квартирах хрущовок та дзвонів. Рекомендований спосіб підійде для приватних будинків. Його перевага – можливість зібрати функціональні системи для зберігання одягу без використання дорогих комплектуючих. Облаштування такої вбиральні дозволить заощадити на покупці великої 3-дверної шафи-купе. Додатковий плюс цієї методики – усі роботи можна виконати своїми руками.

2

Підготовчі заходи

Перед створенням в коморі для зберігання одягу та інших речей, необхідно підготувати стіни. При цьому не рекомендується їх зашивати декоративними панелями чи гіпсакартоном. Адже в такому разі губиться досить багато місця. Краще оштукатурити стіни шпаклівкою без вирівнювання кутів. Для фінішної обробки оптимально використовувати фарбу, що не стирається, або шпалери, які «дихають».

Зазвичай таку комору ведуть відразу 2 двері - зі спальні та вітальні. Одну з них доведеться прибрати та закрити отвір. Рекомендується залишити двері в широкій стіні і закласти торцевий отвір. Таким чином, комора буде поділена на зручні ніші, в яких можна буде розмістити полиці і трубні системи для зберігання верхнього одягу.

Під час підготовки стін доцільно відразу зробити розведення проводів для підключення освітлення . Можна обійтися і стельовими світильниками, але краще у відділеннях на різних рівнях встановити компактні LED-лампи. Вони добре поєднуються з трубними системами, займають мало місця і поступово розподіляють світло.

3

Полиці для вбиральні

Полиці можна виготовити з ЛДСП МДФ і навіть скла . Найбільш бюджетний та практичний варіант – ламінована плита . Рекомендується вибрати для розкрою ЛДСП завтовшки 18-19 мм, яка не прогнеться в процесі експлуатації. Лицьовий торець полиць доцільно облицьовувати 2-міліметровою ПВХ-кромкою , що має протиударний ефект. Бічні та задню сторони можна обклеїти вже вдома. меламінової кромкою , тому що вони непомітні і не відчувають жодних зовнішніх навантажень.

Для фіксації полиць з ЛДСП чи МДФ найкраще використовувати спеціальні консолі . Вони є металеві куточки двох типів:

  • із пластиковими заглушками;
  • з декоративним напиленням.

Незалежно від типу консолі однаково добре утримують полиці. Вони кріпляться до стін, а потім до них прикручується деталь ЛДСП . Рекомендується використовувати для кожного рівня 5 консолей – по 2 з торцевих сторін та 1 ззаду посередині полиці. Додатковий куточок не дасть прогнути повністю завантаженій плиті. До того ж, при ширині близько 900-1000 мм, а саме така глибина найчастіше буває у коморі, деталі з ЛДСП поступово прогинаються під власною вагою. Це негативно впливає на естетичні характеристики вбудованих меблів. Зберегти форму полиць можна лише за допомогою додаткових точок опор, у ролі яких у конкретній ситуації виступають меблеві консолі.

Замість куточків для дерева під час монтажу можна використовувати і консолі для скла . Вони гарно виглядають і надійно затискають полицю. Плюс такої моделі – не потрібно прикручувати плиту ЛДСП до металевих куточків. Завдяки цьому її у разі чого можна швидко зняти та використовувати в іншому місці – адже на деталі не залишиться слідів від вкручених раніше саморізів . Консолі для скла теж здатні витримувати велику вагу, тому їх можна сміливо використовувати для зберігання одягу. Ці елементи, як і куточки для плитних матеріалів, фіксуються на стінах за допомогою кріплень анкерних або молей для гіпсокартону.

1

При виборі таких консолей слід звертати увагу на максимальну глибину плити, яку вони можуть затиснути. Причому навіть у випадках, коли до потрібного розміру не вистачає 1-3 мм, такі власники можна сміливо купувати. Щоб у зазорах помістилася полиця, достатньо зняти верхні прокладки. При кріпленні полиць з ЛДСП або МДФ їх наявність не має принципового значення, оскільки вони призначені для убезпечення скла від надмірної напруги. Плитні матеріали не вимагають такого захисту. Консолі для кріплення скла також рекомендується використовувати в кількості 5 штук для кожної полиці. При виборі таких елементів кріплення необхідно враховувати товщину їх задніх стінок. Якщо цього не зробити, заздалегідь розкроєні полиці доведеться підрізати, тому що вони не розмістяться по ширині в отворі.

Пантограф чи овальна штанга?

Місце у верхній зоні над нижнім ярусом трубної конструкції слід використовувати раціонально. Рекомендується відвести його для зберігання верхнього одягу на плічках. Це можна зробити двома способами:

  1. Встановити пантограф – цей пристрій здатний опускатися та підніматися, завдяки чому діставати та вішати назад речі дуже зручно. Однак для руху штанги та важелів пантографа потрібно місце, тому на шляху їхнього прямування на стіні більше не вийде нічого прикріпити. Тобто застосування пантографа забезпечує підвищений комфорт, але знижує місткість невеликої вбиральні кімнати.
  2. Овальна штанга для плічок - найпростіший і надійніший спосіб, який дозволить розмістити ще елементи для зберігання одягу. Щоб зняти під стелею плічка і повернути їх назад, не потрібно стає на табурет або драбину. Існує спеціальний пристрій, що являє собою легку алюмінієву жердину з вилкою на кінці - знімач. З його допомогою дуже легко діставати одяг з-під стелі.

4

Крім оцінки місткості при порівнянні двох методів, також необхідно орієнтуватися на ціна. Установка овальної труби обійдеться мінімум у 3 рази дешевше за монтаж пантографа. Тобто у конкретному випадку всі аргументи говорять на користь вибору простого бюджетного способу.

Нижній ярус для зберігання одягу на плічках

На висоті 900-100 мм від підлоги рекомендується встановити конструкцію з труб діаметром 25 мм, фланців та замикаючих муфт . Її можна використовувати для зберігання блуз, кофт, сорочок, піджаків та ін. Центр основної труби повинен бути віддалений від стіни на 260 мм. Це дозволить використовувати конструкцію для плічок різної ширини. Стійкість системі забезпечать опорні труби, які кріпляться до стіни та підлоги.

Трубна конструкція повинна починатися на відстані близько 600-700 мм від полиць, щоб можна було зручно користуватися цією секцією. Вона проходить вздовж довгої стіни та завертає на коротку. У результаті виходить кутовий Г-подібний ярус для зберігання одягу на плічках. Щоб перехід був плавний, потрібно використовувати спеціальну петлеву муфту. Для складання конструкції знадобляться ножівка металу, шестигранні ключі, рулетка та маркер. Алгоритм складання та установки включає 5 етапів:

  1. Розкрийте – щоб порізати труби без помилок, рекомендується зробити розмітку на підлозі. Починати треба з кута. Це дозволить точно визначити розмір довгої та короткої труби.
  2. Кріплення фланців на стінах – для довгої та короткої ділянок труби достатньо по 2 фланці. Для цих цілей доцільно використовувати моделі з подовженою склянкою. Центр усіх фланців повинен знаходитись на однаковій відстані від підлоги. А ще краще скористатися рівнем – адже на підлозі можливі перепади, якщо його не вирівняли під час ремонту.
  3. Складання трубної конструкції - насамперед на коротку і довгу трубу потрібно надіти по 3 замикаючих муфти : по дві для кріплення до стіни, і по одній – для вертикальних труб, які впираються в підлогу. Потім замикаючі муфти потрібно вставити короткі труби для кріплення в стіні і довгі опори в підлогу. Труби необхідно одночасно затискати в муфтах, причому в тому положенні, в якому вони будуть перебувати по установці. Потім окремі ділянки з'єднуються одна з одною за допомогою петльової муфти. Все це можна зробити лише вдвох.
  4. Фіксація на стіні – зібрану конструкцію потрібно поставити на місце, де вона буде закріплена. Поєднати короткі труби з фланцями на стінах (для цього може знадобитися трохи послабити та пересунути муфти) та зафіксувати їх притискними гвинтами.
  5. Кріплення опорних труб – за допомогою будівельного рівня стійкам необхідно надати вертикальне положення та відзначити точки для свердління підлоги під нижні фланці. Після цього потрібно послабити муфти, відсунути труби та просвердлити підлогу. Повернути труби на колишнє місце, прикрутити фланці та затиснути муфти .

6

Конструкція, що вийшла, відрізняється високою стійкістю, оскільки вона розперта між стінами і підлогою. У цьому випадку важливу роль відіграє якість кріплення фланців надійність з'єднання окремих ділянок труб Якщо все зроблено на совість, така джокерна система витримає повне завантаження одягом. При її складання рекомендується надіти на труби для плічок по 5 гачків з кожного боку. Це допоможе додатково збільшити місткість системи.

Незалежний тримач для плічок

Якщо після монтажу перерахованих конструкцій на довгій стіні між полицями та верхньою овальною штангою залишилося місце вгорі, його рекомендується використовувати для встановлення ще одного елемента – вигнутої вішалки із хромованої труби. На ній можна розмістити до 10 плічок. Така вішалка здатна повертатися, тому, коли вона не потрібна, її притуляють до стіни. Завдяки цьому на обмеженому просторі вдається зберігати чимало одягу.

Освітлення

При встановленні освітлювальної системи є можливість вибору - придбати готові лампи або зібрати LED-світильники самому . Другий варіант кращий, оскільки можна адаптувати освітлення під індивідуальні потреби. У інтернет-магазині «Кронас» можна купити всі необхідні комплектуючі для збирання світлодіодних ламп . Як правильно виконати їх монтаж, читайте у спеціальному матеріалі про підсвічування меблів.

5

Сподобалася стаття?
Із задоволенням розкажемо тобі ще!
Підписатись
Підписатись
0
Написати відгук
Коментарі
Ще ніхто не залишив свій відгук. Будь першим!
Написати відгук
Подпишитесь на самое интересное
Чтобы быть в курсе последних новинок и акций, подпишитесь на рассылку!
Подписаться
Подписаться
Мы в соц. сетях

Говоріть...

Закрити