Відмова від розсилки
Дякуємо вам за ваш час та за довіру, яку ви віддали нашій компанії. Будь ласка, зверніть увагу, що ви більше не будете отримувати будь-які повідомлення, новини чи акції від нашої сторони. Якщо у майбутньому ви знову зацікавитеся нашою інформацією чи послугами, будемо раді бачити вас серед наших читачів знову. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю. Бажаємо вам всього найкращого.
Ви впевнені що хочете відмінити підписку?
Так
Ні
×

Як вибрати фурнітуру для скляних меблів | KRONAS

22 листопада 2019

При виготовленні повністю або частково скляних меблів потрібні спеціальні комплектуючі, оскільки фурнітура для плитних матеріалів не підходить у такому випадку. У інтернет-магазині «Кронас» можна вигідно купити все необхідне для реалізації таких проектів, і ми розповімо у цій статті, як зробити правильний вибір. Адже для різних ситуацій передбачено певну фурнітуру і потрібно правильно підібрати комплектуючі.

Комплектуючі для збирання корпусу зі скла

Повністю скляні меблі збирають із використанням спеціальних кріпильних елементів , які з'єднують між собою вертикальні стійки та горизонтальні елементи. Задня стінка у таких конструкцій теж найчастіше виготовлена зі скла. Щоб з'єднати між собою всі ці елементи, виробники меблів використовують:

Без-имени-1

  • потрійні з'єднувачі – ці елементи призначені для кріплення між собою бокової стійки, задньої стінки та горизонтальної верхньої чи нижньої полиці;
  • подвійні з'єднувачі – фіксують у вертикальній площині стійки та задні стінки.

Із застосуванням подвійних та потрійних з'єднувачів можна зібрати повністю скляний корпус. Ця конструкція відрізняється простотою, надійністю та естетичною привабливістю. По суті з'єднувачі нагадують звичайні куточки, але відрізняються від прототипу більш витонченою формою та деякими конструктивними доповненнями. Для фіксації сусідніх елементів використовується гвинтове з'єднання. Щоб скло не лопнуло, з'єднувачі комплектуються пластиковими вкладками, які компенсують тиск, забезпечують герметичність та виключають люфт.

Підготовка скляних панелей до збирання

У скляних меблів фасади та полиці також фіксуються на вертикальних стійках. Щоб зібрати сам корпус та закріпити ці елементи, необхідно виконати процедуру свердління. Цим повинні займатися професіонали з використанням спеціального обладнання . Іноді не фахівці намагаються самостійно виконати свердління – у мережі є достатньо майстер-класів, але в цьому випадку значно підвищується ризик зашкодити склу. До того ж за самостійного свердління можливі відчутні відхилення від точних розмірів, що стає причиною серйозних проблем при складанні. Особливо потрібна точність при свердлінні під петлі.

Drilling_of_glass-

Якщо довірити свердління скла для збирання меблів фахівцям , не потрібно витрачати час на вивчення технічної інформації. Достатньо вказати на загальному кресленні, де мають розташовуватися петлі, полиці, ручки та замок, а саму розмітку виконають у цеху робітники. Вони ж нестимуть відповідальність за можливий шлюб. Якщо припуститися помилки при самостійному свердлінні, то при заміні зіпсованої деталі доведеться оплачувати не тільки вартість скла, а й послуги з його шліфування.

Оптимальна конструкція скляного модуля

Теоретично можна зібрати повністю скляний корпус. Однак така конструкція не відрізнятиметься надійністю. Адже все навантаження припадатиме на нижню полицю зі скла. Це може призвести до появи тріщин та подальшого обвалення всієї конструкції. Якщо необхідно виготовити повністю прозору шафку або пенал, нижню полицю доцільно робити з триплексу або товстого загартованого скла. У такому разі вона зможе витримати вищі навантаження.

При виробництві меблів для офісних, виставкових та торгових приміщень користується популярністю комбінована конструкція. У неї нижня частина виготовлена з ЛДСП і МДФ , а верх – зі скла. Існують спеціальні перехідники , які забезпечують надійну фіксацію комбінованої конструкції. Вони дозволяють швидко зістикувати скляний верх із основою з ЛДСП та МДФ. Завдяки компактним елементам кріплення зона з'єднання двох складових частин шафки або пеналу виглядає максимально акуратно.

ico168

Нижні тумби можна комплектувати як висувними ящиками, так і орними або розсувними фасадами. Причому перший варіант оснащення краще другого і третього. Особливо для торгових та офісних меблів. Адже ящики повного висування з доводчиками значно зручніше в експлуатації, ніж дверцята з різними механізмами відкриття. Використання ящиків не зменшує місткість меблів та полегшує доступ до його вмісту.

Комплектуючі для збирання скляних меблів

Додаткова перевага скляних меблів полягає в тому, що для виготовлення потрібно мінімальний набір комплектуючих. Завдяки цьому будь-хто може замовити деталі зі скла зі свердлінням і самостійно зібрати потрібну йому конструкцію. Ця процедура не потребує спеціальних знань, навичок та дорогого інструменту. Складання меблів здійснюється з використанням наступних елементів:

185b82dbba80a52e2bfd0f70929697c9

  • Подвійні та потрійні з'єднувачі – основні елементи кріплення для складання корпусу.
  • Кріплення для скла одностороннє - Протягується в розібраному вигляді в отвір деталі і закручується на склі. Призначено для фіксації стаціонарних полиць та з'єднання скляного корпусу з базою з ЛДСП та МДФ.
  • Кріплення для скла двостороннє – використовується для збирання скляних конструкцій зі складним корпусом, що має внутрішні вертикальні перегородки. Такі елементи необхідні фіксації стаціонарних полиць, які межують з вертикальними роздільниками зі скла.
  • Кріплення для скла одностороннє із силіконовими демпферами – використовується для встановлення знімних полиць. Ці елементи також прикручуються до бічних вертикальних стояків.
  • Накладні та внутрішні петлі для скла – ці моделі конструктивно відрізняються від стандартних меблевих навісів, але мають такий самий принцип дії. Вони прикручуються до фасадів та вертикальних стійк за допомогою спеціальних кріпильних елементів.

Вся процедура збирання виконується за допомогою звичайної викрутки . Деякі види фурнітури для меблів спочатку укомплектовані пластиковими вкладками , а для інших прокладки необхідно купувати окремо. Їхня наявність обов'язково в будь-якому випадку. Якщо прокладок немає, скло може тріснути через надмірну напругу при контакті з металевою поверхнею кріпильних елементів. Деякі майстри, щоб прискорити процес збирання, можуть використовувати електричний шуруповерт . Без практичного досвіду збирати з його допомогою скляні меблі не можна, оскільки є ризик пошкодити скло.

2fa7c9584b26baaeee26d451fa40

Петлі для скляних дверей без свердління під філіжанки

Є фурнітура, за допомогою якої можна встановити фасади без попереднього свердління скла. Однак такі петлі придатні лише для меблів з корпусом із плитних матеріалів. Для скляних елементів така фурнітура не підійде, оскільки її неможливо закріпити на корпусі. Петлі, що дозволяють встановити скляні фасади без свердління під філіжанки, бувають двох видів:

  • шарнірні з фіксатором – прикручуються до бокових стійок, а скляні дверцята затискаються в поворотних елементах;
  • одношарнірні – скло фіксується аналогічним чином, як і у моделей з фіксатором, а самі петлі встановлюються у глухі отвори у верхній та нижній полицях.

У комплекті з такими петлями зазвичай продаються ручки, які теж одягаються поверх скла. Іноді їх потрібно придбати окремо, так як деякі виробники поділяють комплекти. Зазвичай, на загальну вартість такий підхід не впливає. Робиться це для того, щоб покупці мали вибір при пошуку ручок.

Ручки для скляних фасадів

Для дверей зі скла підходять звичайні ручки , які використовують для оснащення фасадів. плитних матеріалів чи дерева. Для їх встановлення в склі потрібно просвердлити отвори під кріпильні гвинти. У процесі монтажу необхідно використовувати пластикові шайби для зняття надмірної напруги у місцях з'єднань. Гвинти для кріплення повинні бути коротшими, ніж у комплекті з ручками, тому рекомендується заздалегідь купити їх до процедури монтажу.

Замки для скла

muzejnye-vitriny-lock-1240

Для фасадів, які мають замикатися, передбачені спеціальні меблеві замки для скла . Для їх встановлення необхідно виконати свердління у склі під циліндр. При цьому не слід покладати надто великі надії на цю запірну фурнітуру. Меблеві замки допомагають утримувати фасади у закритому положенні, але не можуть стати серйозною перепоною для зловмисників.

Додаткові рекомендації

Незалежно від типу петель, внутрішні фасади зі скла при закритті не зупиняються під прямим кутом, а продовжують рух усередину корпусу. Щоб дверцята зачинялися строго під прямим кутом, необхідно встановити додаткові упори. Для меблів зі скляним корпусом у цій якості найкраще підходять кріплення для скла односторонні із силіконовими демпферами.

glass-furniture-mebel-19-min

Сподобалася стаття?
Із задоволенням розкажемо тобі ще!
Підписатись
Підписатись
0
Написати відгук
Коментарі
Ще ніхто не залишив свій відгук. Будь першим!
Написати відгук
Схожі записи
Подпишитесь на самое интересное
Чтобы быть в курсе последних новинок и акций, подпишитесь на рассылку!
Подписаться
Подписаться
Мы в соц. сетях

Говоріть...

Закрити