Відмова від розсилки
Дякуємо вам за ваш час та за довіру, яку ви віддали нашій компанії. Будь ласка, зверніть увагу, що ви більше не будете отримувати будь-які повідомлення, новини чи акції від нашої сторони. Якщо у майбутньому ви знову зацікавитеся нашою інформацією чи послугами, будемо раді бачити вас серед наших читачів знову. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю. Бажаємо вам всього найкращого.
Ви впевнені що хочете відмінити підписку?
Так
Ні
×

Як раціонально сформувати простір за допомогою гардеробних систем | KRONAS

22 жовтня 2019

Металеві вбиральні системи, що набирають популярність, призначені в першу чергу для того, щоб на обмеженому просторі розмістити якомога більше речей. Однак далеко не завжди вдається реалізувати цю перевагу сучасних алюмінієвих конструкцій. Неправильний підхід до проектування призводить до того, що їхня місткість зрештою не більша, ніж у заводських шаф економ-класу. У цій статті ми розповімо, як раціонально використовувати можливості алюмінієвих систем та правильно організувати простір для зберігання речей.

shkafy_garderobnye_018

Заповнення нижнього ярусу

Одна з основних причин зменшення місткості нижньої зони - розміщення там полиць і звичка встановлювати на рівні грудей штангу для плічок. Внаслідок такого підходу нераціонально використовується до 40% простору в цій зоні зберігання. Щоб виправити помилку, внизу потрібно встановлювати системи зберігання з висувними механізмами – корзини, ящики, взуття тощо. Таке просте рішення дозволить максимально заповнити цю зону зберігання.

Пояснюється все дуже просто – коли внизу встановлені полиці, потрібно нахилятися та діставати із глибини відділення речі. Це нікому не подобається, тому нижні секції не використовуються з повним завантаженням – найчастіше там панує безладдя. Штанга на рівні грудей та очей теж не дозволяє максимально ефективно заповнити секцію – речі мають різну довжину, внаслідок чого багато простору пустує.

Використання ящиків та інших систем висування дозволяє повністю заповнити простір. Оскільки ці елементи гардеробу висуваються межі каркаса гардеробної, їх вміст виявляється, як і комоді, з відривом витягнутої руки. Для комплектації нижніх модулів рекомендується використовувати системи повного висування з доводчиками. Про переваги таких напрямних читайте у нашому огляді на сайті.

Правильне розподілення зон зберігання

При складанні проекту вбиральні потрібно не орієнтуватися на шаблонні рішення, а вирішувати індивідуальне завдання зберігання речей. Для цього потрібно відразу вирішити, що буде розміщено в вбиральні. Крім того, необхідно виконати кілька підготовчих заходів при проектуванні відділень зі штангами для плічок:

  1. Виміряти з урахуванням плічок і штанги найдовші та короткі речі.
  2. Розподілити весь одяг на партії, які зберігатимуться у великих, середніх та маленьких секціях.
  3. На підставі висоти та ширини вбиральні визначити приблизну кількість необхідних секцій (це рекомендується робити з урахуванням майбутніх придбань і того, що деякі речі вилучатимуться з обігу).

Аналогічно потрібно вчинити і з іншими речами. Потрібно знати, який обсяг займають футболки, білизна, джинси, постільні речі та інше. Ця методика допоможе визначити оптимальну кількість полиць, необхідних для зберігання речей.

cat_7_основ

Розподіл відділень у вбиральні

Для зберігання речей на плічках і полицях відводяться відділення середнього та верхнього рівнів, так як нижня зона за замовчуванням зайнята ящиками та висувними системами. Оптимальний розподіл простору виглядає так:

  • середній рівень – полиці;
  • верхній рівень - штанги для зберігання одягу.

Такий підхід для багатьох може виявитися незвичним. Адже у стандартних меблях зверху розміщена полиця, а штанги знаходяться на рівні очей. Однак це морально застарілий спосіб розподілу простору. Він був актуальним, поки не з'явилися пристрої, що дозволяють діставати без драбини та табурету одяг на плічках, розташовану в самому верху. Наявність пантографів і розсувних знімачів для плічок раз і назавжди вирішила проблему важкодоступності зон.

Таке рокірування рівнів допомагає уникнути ще однієї «мертвої зони», розташованої на антресольних полицях. Через труднодоступність ці відділення передбачувано перетворюються на сховище непотрібних речей. У результаті виходить, що внизу на полицях спостерігається нестача простору, а вгорі дефіцитне місце використовується нераціонально. Для вирішення проблеми потрібно забрати всі полиці на середній рівень.

Використання можливостей вбиралень

Важлива перевага вбиралень – можливість регулювання рівнів. Завдяки цьому можна швидко змінювати на свій розсуд відстань між полицями та оптимізувати висоту відділень. Це дозволить у процесі експлуатації підлаштувати меблі під індивідуальні потреби. У корпусних меблів також є такі можливості, але вони обмежені кількістю гнізд під полкодержатели та наявністю стаціонарно закріплених полиць. Вбиральні системи дозволяють змінювати рівні так, як потрібно власнику меблів. Можна навіть поміняти місцями відділення, якщо цього вимагатимуть обставини.

70f7614dbf56051969f07c2f0447867d

Глибина секцій

Полиці не повинні бути надто вузькими та надто широкими. У першому випадку зменшується місткість і з'являються складнощі під час експлуатації, а у другому – нераціонально витрачається місце. Якщо вбиральня розташована вздовж стін, оптимальна ширина становить 460-480 мм. Саме цей розмір збігається з шириною великих плічок для зберігання верхнього одягу. Коли стелажі встановлені посеред приміщення (у великій вбиральні), доречно збільшити ширину полиць і зробити їх двосторонніми. Завдяки такому підходу можна підвищити місткість та зробити меблі зручнішими. Ширина полиць у разі становить 600-700 мм. Краї широких полиць, що виступають, рекомендується закруглити, щоб не вдарятися про них у процесі експлуатації.

Товщина полиць

Сьогодні модно використовувати замість традиційних плит (ЛДСП чи МДФ) товстий тамбурат. Цей матеріал при комплектації вбиралень доречний тільки в одній ситуації - при дуже великій довжині полиць, які в такому разі можуть прогинатися. У всіх інших ситуаціях рекомендується використовувати звичайні ламіновані плити або скло, що не б'ється. Застосування товстого тамбурату для полиць у вбиральні середніх розмірів призводить до зменшення кількості відділень. Адже кожна полиця з цього матеріалу «краде» близько 30 мм простору за висотою. Десять полиць – 300 мм (це висота однієї стандартної секції).

Додаткові пристрої

Щоб збільшити місткість конструкцій, зібраних із гардеробних систем, рекомендується використовувати додаткові пристрої: органайзери, брючниці, тримачі краваток та ременів, складні грати тощо. Всі перелічені пристрої оснащені напрямними та можуть висуватися з секцій. Завдяки їх застосуванню на полицях, штангах та в ящиках економиться місце.

1996c8c97a97981b533f8905f64358ba

Освітлення

Наявність освітлювальних приладів дозволяє швидко знайти потрібну річ і легко підтримувати порядок у відділеннях. Це також сприяє збільшенню місткості. Сучасні вбиральні системи сумісні з компактними LED-світильниками, які можна кріпити в будь-якому відділенні стелажів.

13948054296081_w4000h3200

Сподобалася стаття?
Із задоволенням розкажемо тобі ще!
Підписатись
Підписатись
0
Написати відгук
Коментарі
Ще ніхто не залишив свій відгук. Будь першим!
Написати відгук
Схожі записи
Подпишитесь на самое интересное
Чтобы быть в курсе последних новинок и акций, подпишитесь на рассылку!
Подписаться
Подписаться
Мы в соц. сетях

Говоріть...

Закрити