Відмова від розсилки
Дякуємо вам за ваш час та за довіру, яку ви віддали нашій компанії. Будь ласка, зверніть увагу, що ви більше не будете отримувати будь-які повідомлення, новини чи акції від нашої сторони. Якщо у майбутньому ви знову зацікавитеся нашою інформацією чи послугами, будемо раді бачити вас серед наших читачів знову. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю. Бажаємо вам всього найкращого.
Ви впевнені що хочете відмінити підписку?
Так
Ні
×

Навісні тумби | KRONAS

11 серпня 2020

Зростання популярності навісних тумб - не просто данина миттєвій моді. Ці універсальні меблі дуже зручні в експлуатації та мають високу місткість, тому їх сьогодні експлуатують у житлових, офісних і торгових приміщеннях. Навісні тумби найкраще поєднуються із сучасними інтер'єрами. Однак можна спроектувати моделі і з класичним дизайном. Ця стаття розповість про сферу застосування навісних тумб і варіанти їхньої комплектації різними меблевими системами.

144311868720003_02_DSC_4508

Основні умови використання навісних тумб

Особливих вимог під час експлуатації та встановлення цих меблів не існує. Оскільки навісні тумби не спираються на підлогу, їхня експлуатація можлива за дотримання лише двох умов:

 • хороша несуча здатність стін;
 • використання надійних шафотримачів.

Щоб повністю виключити ймовірність падіння тумб, рекомендується використовувати шафотримачі, розраховані на більшу вагу. Відмінно підійдуть італійські моделі Italiana Ferramenta Libra. Їх якраз розробляли для важких меблів, тому вони надійно утримують будь-які навісні модулі.

Переваги використання навісних тумб

Сучасний зовнішній вигляд цих меблів - лише одна з переваг, яка органічно доповнена відмінними експлуатаційними характеристиками. Серед багатьох плюсів навісних тумб варто виділити їхні основні переваги:

 • внутрішні відділення розташовані на оптимальній висоті, завдяки чому такими меблями дуже зручно користуватися;
 • навісні тумби сумісні з висувними, орними, розсувними, розсувними, відкидними і навіть підйомними фасадами, що розширює можливості при виборі варіантів комплектації;
 • відстань між підлогою і корпусом дає змогу без проблем підтримувати чистоту під тумбами;
 • компактні й водночас місткі модулі, які можна встановити в будь-якому місці, допомагають економити простір.

2005435090_w640_h640_navisna-prilizhkova-tumba

Навісні тумби добре поєднуються з підлоговими пеналами. Таку комбінацію часто використовують при виготовленні гарнітурів для встановлення в житлових або комерційних приміщеннях. За необхідності тумби можна швидко демонтувати і без проблем встановити в іншому місці. У низці випадків вони здатні виконувати функцію кришки письмового або туалетного столу.

Навісні тумби в житлових приміщеннях

У квартирах і приватних котеджах навісні тумби підходять для експлуатації майже у всіх кімнатах - вітальнях, кухнях, передпокоях, спальнях і ванних. Не рекомендується встановлювати такі меблі тільки в дитячих кімнатах. Збільшена відстань між підлогою і корпусом у цьому випадку може стати причиною ударів і більш серйозних травм.

Кухня

Кухонні меблі, виготовлені з використанням навісних тумб, стрімко набирають популярності. Ці сучасні кухонні гарнітури роблять процес приготування їжі комфортнішим. На звичайних кухнях ноги постійно впираються в цокольну планку, що спричиняє деякі незручності. Оскільки тумби нижньої бази розташовані на висоті близько 150-200 мм від підлоги, ноги не впираються в цокольну планку.

Ще одна перевага такої кухні - гігієнічність. Під тумбами меблів на ніжках накопичується досить багато сміття і дрібних харчових відходів (крихти тощо). Оскільки попереду опор закріплена цокольна планка, прибирання під цими шафками робиться в кращому разі раз на 6 місяців. Відкрита нижня зона кухні з навісними тумбами дає змогу в будь-який зручний момент легко пропилососити і вимити підлогу.

З використанням навісних модулів нижньої бази можна збирати як лінійні, так і кутові кухні. Під час проектування таких гарнітурів потрібно враховувати велику вагу тумб, які обтяжує стільниця. Щоб забезпечити надійність фіксації меблів на стіні, необхідно використовувати найнадійніші моделі шафотримачів Italiana Ferramenta Libra H7 і збільшити кількість точок кріплення.

1796969497_sredi-modnyh-tendentsij

Вітальня

У вітальні такі тумби слугують найчастіше частиною гарнітура. Їх поєднують із пеналами та навісними шафками або стелажними системами. Однак у деяких випадках ці меблі використовуються як домінуючий предмет інтер'єру. Найчастіше в приміщеннях із мінімалістичним дизайном.

Спальня

Найчастіше в спальнях використовують підвісні приліжкові тумби або туалетні столики. Виготовлені з використання цієї технології. У другому випадку тумба підвішується на досить великій відстані від підлоги і має незначну висоту. У цій ситуації навісний туалетний столик являє собою стільницю з висувними шухлядами і дзеркалом на щиті та з підсвічуванням.

Ванна

У ванній рекомендується навішувати не тільки тумби, а й умивальники та пенали. Це додасть простору в тісному приміщенні і вбереже нижню частину меблів від розбухання. По суті умивальники - це ті ж навісні тумби, але тільки в них врізана раковина.

Передпокій

Навісні тумби ідеально підходять для невеликих приміщень. У тісному передпокої вони дають змогу на обмеженому просторі організувати зберігання найнеобхідніших речей.

Комерційні та офісні меблі

Навісні тумби значно частіше використовують у торгівлі, ніж в офісах. Це пов'язано з тим, що в більшості офісів нераціонально займати простір біля стіни меблями з обмеженою місткістю. У магазинах зазвичай над такими тумбами розміщують різний товар, тому весь наявний простір використовується раціонально. В офісах навісні тумби доцільно використовувати, якщо з їхньою допомогою планується організувати компактні робочі місця біля стіни.

SU_Ручка-скоба-Feretto-089-128-Черній_4

З чого виготовляють навісні тумби?

Для складання навісних тумб застосовують ті самі комплектуючі, які використовують при виготовленні всіх інших корпусних меблів. З урахуванням дизайну цих виробів у пріоритеті сучасні матеріали та функціональна фурнітура. Однак серйозних обмежень при виборі комплектуючих не існує. При цьому доцільно врахувати рекомендації щодо вибору систем відкривання фасадів, щоб не ускладнювати процес експлуатації. Якщо тумби планується встановити у ванній, необхідно використовувати вологостійкі матеріали та фурнітуру.

Плитні матеріали

Найкращий вигляд мають навісні меблі, якщо вони виготовлені з декоративних панелей на основі МДФ. Однаково гарний вигляд мають тумби як із глянцевою, так і матовою поверхнею. Однак це не накладає табу на використання інших матеріалів - пофарбовану або облицьовану ПВХ-плівкою деревоволокнисту плиту чи ЛДСП. Для виготовлення кришок у низці випадків застосовують штучний камінь. Причому цей матеріал використовують не тільки для навісних тумб на кухню.

Системи відкривання фасадів

При виборі способу відкривання потрібно враховувати особливості роботи механізмів. Системи представлені кількома модифікаціями, тому потрібно спочатку розібратися, як вони працюють. Невірний вибір негативно позначиться на експлуатаційних і навіть естетичних характеристиках навісних тумб. При їх проектуванні можна використовувати:

11111

 1. Розпашний спосіб - меблеві навіси з доводчиками і системою кліп. Вибір модифікації петель залежить від особливостей конструкції корпусу тумби. Існує кілька варіантів комплектації.
 2. Відкидний спосіб - доцільно використовувати газ-ліфти, спеціально адаптовані для відкривання фасадів донизу, і петлі з доводчиками. Така комплектація підійде для тумб із невисокими фасадами. Якщо дверні полотна мають велику висоту, від такого способу краще відмовитися. Адже відкриті фасади в такому разі ускладнять доступ до вмісту корпусу.
 3. Підйомний спосіб - однозначно не підійдуть звичайні газ-ліфти і механічні підйомники. Оснащені ними фасади повністю перекриють доступ до вмісту корпусу. Щоб дістати щось із тумби, доведеться присідати і "піднирювати" під дверне полотно. Тому для таких випадків підійде тільки спеціальний вид підйомників, які відводять фасад за тумбу. Тобто відкрите дверне полотно перебуватиме над верхньою кришкою корпусу.
 4. Розсувний спосіб - в ідеалі для таких цілей необхідно використовувати компланарні системи для малогабаритних корпусних меблів. Однак ціна таких механізмів занадто висока, тому їх привозять в Україну здебільшого під замовлення. Усі інші розсувні системи - не найкращий варіант для навісних тумб. Як виняток можна використовувати систему Альбатур для модулів зі скляними фасадами. Для виготовлення таких дверних полотен бажано використовувати триплекс або загартоване скло.
 5. Висувний - для комплектації доцільно використовувати системи, оснащені кульковими напрямними повного висунення з амортизаторами. Вибір системи залежить від сфери застосування навісних тумб.

Найчастіше використовують для комплектації навісних тумб висувні, розпашні та відкидні фасади. Найзручніший варіант оснащення - шухляди або інші висувні системи. У цьому разі весь вміст корпусу за лічені секунди опиняється за межами корпусу. Щоб дістати потрібний предмет, не потрібно нахилятися або присідати.

Підсвічування навісних тумб

Якщо навісні тумби оснащені орними, підйомними, відкидними або розсувними фасадами, рекомендується встановити в корпусі освітлення. Для цих цілей найкраще підійдуть профільні LED-лампи. Вони займають мінімум місця, добре освітлюють внутрішній простір і не перегріваються. Якщо тумби оснащені висувними системами, підсвічування не потрібне, оскільки весь їхній вміст опиняється за межами корпусу.

Ручки

Критерії при виборі ручок для оснащення навісних тумб - зручне захоплення і відповідний дизайн. Рекомендується віддавати перевагу врізним моделям, оскільки вони не виступають за фасади. Також дуже зручні профільні системи GOLA, якими можна замінити традиційні моделі меблевих ручок. Вони підходять для оснащення модулів із висувними або розпашними дверними полотнами. Профілі GOLA дають змогу відмовитися від використання звичайних ручок. Особливо зручні такі системи при комплектації навісних тумб із висувними шухлядами.

8970f64f9f78b5a1ea278d66600c030e

Алюмінієві торцювальні профілі

При виготовленні навісних тумб для облицювання торців фасадів активно застосовують С- і Т-подібні профілі з алюмінію. Така комплектація рекомендована для моделей, які планується експлуатувати у ванній або на кухні. Алюмінієві профілі захищають деталі з ЛДСП, МДФ і акрилових панелей не тільки від ударів, а й від згубного впливу вологи. Перед фіксацією погонажних елементів торці додатково обробляють прозорим силіконом, що додатково надає меблям водовідштовхувальних властивостей.

Сподобалася стаття?
Із задоволенням розкажемо тобі ще!
Підписатись
Підписатись
0
Написати відгук
Коментарі
Ще ніхто не залишив свій відгук. Будь першим!
Написати відгук
Схожі записи
Подпишитесь на самое интересное
Чтобы быть в курсе последних новинок и акций, подпишитесь на рассылку!
Подписаться
Подписаться
Мы в соц. сетях

Говоріть...

Закрити